Niedziela Palmowa w Łysych 2019. To już 14 kwietnia! Sprawdź …

Niedziela Palmowa w Łysych 2019. To już 14 kwietnia! Sprawdź ...

Niedziela Palmowa w Łysych co roku jest wyjątkowa. 14 kwietnia 2019 gmina Łyse znów stanie się najbarwniejszą miejscowością w kraju. To za sprawą organizowanego już po raz 50. konkursu na "Palmę Kurpiowską". Niedziela Palmowa w Łysych to też połączenie nabożeństwa z jarmarkiem, konkursem, pokazem rękodzieła i występami artystycznymi. Od lat przyciąga widzów z całego kraju, a nawet z zagranicy.

A tak Niedziela Palmowa w Łysych wyglądała rok temu: Niedziela Palmowa w Łysych 2018 [ZDJĘCIA, WIDEO]


 Kamil Nalewajk

Niedziela Palmowa w Łysych 2018 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niedziela Palmowa w Łysych 2019. PROGRAM:

  • od 7.00 – wystawa palm zgłoszonych do L konkursu „Palma Kurpiowska” (kościół św. Anny)
  • 9.30 – prezentacje artystyczne – plac przy OSP Łyse (występ kapeli Czyżów z Łysych, występ zespołu folklorystycznego „Smyki ze wsi Lipniki”, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Piska, występ kapeli Jana Kani
  • 11.00 – Msza Święta z procesją barwnych palm kurpiowskich – Kościół Parafialny w Łysych
  • 13.00 – prezentacje artystyczne – plac przy OSP Łyse (występ zespołu folklorystycznego „Łysoziańskie Nuty”, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Piska, występ Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Łyse oraz zespołu folklorystycznego "Puszcza Zielona", występ kapeli Czyżów z Łysych)
  • 14.30 – ogłoszenie wyników L konkursu "Palma Kurpiowska"

Imprezy towarzyszące: wystawa i kiermasz sztuki ludowej, kiermasz wydawnictw regionalnych i prezentacja gospodarstw agroturystycznych.

ZOBACZ TEŻ: Niedziela Palmowa w Łysych 2017 [ZDJĘCIA I WIDEO]

Niedziela Palmowa w Łysych [ZDJĘCIA I WIDEO]

Na Niedzielę Palmową w Łysych zapraszają wójt gminy Łyse, parafia rzymsko-katolicka w Łysych, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych oraz starosta powiatu ostrołęckiego. Wśród współorganizatorów są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Łysych i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Niedziela Palmowa w Łysych 2019. Darmowe autobusy

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu i potrzebom mieszkańców regionu, w Niedzielę Palmową Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce, z inicjatywy prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i wójta gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego, zapewni bezpłatny przejazd na trasie Ostrołęka Dworzec PKS – Łyse (przystanek przy ul. Chętnika). Planowane odjazdy z przystanku MZK przed Dworcem PKS to godz. 8.30 i 10.00. Powrót do Ostrołęki z Łysych (przystanek przy ul. Chętnika) – odjazd o godz. 16.00.


Czytaj więcej…

Niedziela Palmowa w Łysych 2019. To już 14 kwietnia! Sprawdź …

Niedziela Palmowa w Łysych 2019 już 14 kwietnia! Wydarzenie, jak co roku, przyciągnie gości z różnych stron Polski i z zagranicy, a komisja po raz 50. wybierze najpiękniejsze palmy kurpiowskie. To najważniejszy tego typu konkurs w kraju! W ubiegłym roku …

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *