Nie żyje legendarna polska aktorka. Pokochaliśmy ją za …

Nie żyje legendarna polska aktorka. Pokochaliśmy ją za ...

„Czterdziestolatek”, ale też „07 zgłoś się” to produkcje, które dały jej przed dekadami sporą popularność. Świat polskiej kinematografii i teatru żegna kolejną znakomitą postać. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła tysiącami miłośników jej talentu.

Czterdziestolatek” i rola Marii Bekowej ugruntowały jej rozpoznawalność w czasach Polski Ludowej. Barbara Bargiełowska wystąpiła w kilkudziesięciu produkcjach. Pewne jest, że będzie wspominana przez starszych widzów, żyjących sentymentem do poprzedniej generacji aktorów.

Bargiełowska, jak informuje „Super Express” zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie. Miała 85 lat. 

Czytamy ponadto, jak wspomniała ją w nekrologu córką z rodziną. Bliscy skupili się na podkreśleniu jej imponującego dorobku aktorskiego.

– Absolwentka warszawskiej PWST, debiutowała na scenie Operetki Warszawskiej, występowała w teatrze „Syrena” w Warszawie, w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim – napisali jej bliscy.

Barbara Bargiełowska od lat 60-tych występowała w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Grała też na scenie warszawskiej „Komedii”, ale także w spektaklach Teatru Telewizji. Szerszej widowni dała się poznać dzięki występom w ponad trzydziestu filmach. Na wielkiej scenie występowała przez ponad trzy dekady.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka występowała w największych hitach TVP. Poza „Czterdziestolatkiem” Bargiełowska zagrała również w słynnym „07 zgłoś się”, ale też „Paragonie gola”, czy „Rękopisie znalezionym w Saragossie”. Swój ostatni filmowy występ zanotowała w 1992 roku w serialu „Żegnaj Rockefeller”.

Msza święta w intencji zmarłej zostanie oprawiona jutro, o godz. 12. w kościele św. Elżbiety w Warszawie-Powsinie. Po niej nastąpi złożenie zmarłej do grobu na miejscowym cmentarzu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: „Cenię żonatych za dyskrecję”!
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zbigniew Wodecki nie przyznał się do zdrady? „Jestem zbyt popularny, nie mam czasu na romanse”
  5. Dramat gwiazdy TVN, TVP i Polsatu. Jej dziecko umierało, ona była na innym kontynencie
  6. Wnuczka Lecha Wałęsy walczy o życie. Kluczowe będą następne 24 godziny

źródło: Super Express

Następny artykuł


Czytaj więcej…

Nie żyje legendarna polska aktorka. Pokochaliśmy ją za …

"Czterdziestolatek", ale też "07 zgłoś się" to produkcje, które dały jej przed dekadami sporą popularność. Świat polskiej kinematografii i teatru żegna kolejną znakomitą postać. Informacja o jej śmierci wstrząsnęła tysiącami miłośników jej talentu.

Źródło: Pikio.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *