Nie żyje Kim Jong Czol. Stracono prawą rękę Kim Dzong Una

Wybory prezydenckie na Litwie wygrał kandydat niezależny Gitanas ...

Kim Jong Czol, prawa ręka przywódcy Korei Płn Kim Dzong Una i osoba odpowiedzialna za przygotowania do drugiego szczytu Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem, został zesłany do obozu pracy – podał w piątek południowokoreański dziennik „Dzoson Ilbo”.

Przed zakończonym fiaskiem lutowym szczytem z udziałem Kima i Trumpa w Hanoi Kim Jong Czol był po stronie północnokoreańskiej odpowiednikiem sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Od czasu szczytu nie pokazywał się publicznie.

Jak przekazał „Dzoson Ilbo”, Kim Jong Czol został zesłany do obozu pracy i reedukacji przy granicy z Chinami. W kwietniu południowokoreański deputowany powiedział agencji Reutera, że Kim Jong Czol został usunięty z kluczowego stanowiska w rządzącej krajem Partii Pracy Korei.

Południowokoreański dziennik podał również, powołując się na informacje z anonimowego źródła, że w marcu na lotnisku Mirim na obrzeżach Pjongjangu stracony został Kim Hjok Czol – były ambasador Korei Płn. w Hiszpanii, negocjator ds. atomowych oraz specjalny przedstawiciel Korei Północnej ds. kontaktów z USA, który kierował przygotowaniami strony północnokoreańskiej do szczytu w Hanoi.

Według „Dzoson Ilbo” Kim Hjok Czol, uznawany za wschodzącą gwiazdę w północnokoreańskim MSZ, został rozstrzelany na Mirim wraz z czterema urzędnikami MSZ Korei Płn. Wszyscy zostali oskarżeni o szpiegowanie na rzecz Stanów Zjednoczonych. Kim Hjok Czol miał „źle relacjonować negocjacje bez właściwego zrozumienia intencji USA”, czym miał dopuścić się zdrady Kim Dzong Una. Czterej urzędnicy odpowiadali za kontakty z Wietnamem.

Do obozu dla więźniów politycznych trafili też Kim Song Hje – który kierował przygotowaniami do spotkania szczytu w Hanoi w zespole Kim Jong Czola – oraz Sin Hje Jong, tłumaczka Kim Dzong Una na spotkaniu w Hanoi. Miała ona popełnić znaczące pomyłki przy tłumaczeniu, w tym pominąć bliżej nieokreśloną „propozycję”, jaką „w ostatniej chwili” miał złożyć stronie amerykańskiej Kim Dzong Un, gdy Trump postanowił wyjść z rozmów – podał „Dzoson Ilbo”.

W Hanoi strony nie doszły do porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego ani ewentualnego złagodzenia międzynarodowych sankcji nałożonych na Pjongjang za jego zbrojenia. Według gazety Kim Hjok Czol został obarczony odpowiedzialnością za fiasko szczytu.

Reuters pisze, że doniesienia południowokoreańskiej gazety zdaje się potwierdzać dziennik z Korei Płn. „Rodong Sinmun”, który napisał o osobach o „nastawieniu antypartyjnym i antyrewolucyjnym, których nie ominął surowy osąd rewolucji”. Według agencji w gazecie tej tego typu określenia pojawiły się po raz pierwszy od 2013 roku, gdy Kim Dzong Un wydał nakaz egzekucji swojego wuja Dzang Song Thaka.

PAP/RIRM

drukuj


Czytaj więcej…

Stracono bliskiego współpracownika Kim Dzong Una po fiasku …

Kim Jong Czol uznawany był za prawą rękę Kim Dzong Una. Był szefem wydziału odpowiedzialnego za kontakty z Koreą Południową, a także jednym z negocjatorów podczas zakończonego fiaskiem lutowego szczytu Kim Dzong Una i prezydenta USA w …

Źródło: naTemat

Kim Jong Czol, prawa ręka Kim Dzong Una, został zesłany do …

Południowokoreański dziennik "Dzoson Ilbo", powołując się na anonimowe źródła, podał, że bliski doradca Kim Dzong Una – Kim Jong Czol został zesłany do obozu pracy w prowincji Czagang w pobliżu granicy z Chinami. Mężczyznę objęła czystka, którą …

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Wszyscy którzy przygotowywali spotkanie Kima z Trumpem w Hanoi …

Południowokoreańska gazeta „Dzoson Ilbo” podała w piątek, że w Korei Północnej stracono urzędnika odpowiedzialnego za negocjacje nuklearne z USA Kim Hjok Czola i kilku innych dygnitarzy, a Kim Jong Czol, określany jako „prawa ręka Kim Dzong Una”, …

Źródło: Najwyższy Czas!

Stracono „prawą rękę” Kim Dzong Una za nieudane negocjacje z …

Specjalny Przedstawiciel Rady Państwa Korei Północnej ds. Stanów Zjednoczonych Kim Hek Chol został stracony po nieudanych pertraktacjach przywódcy republiki Kim Dzong Una i prezydenta USA Donalda Trumpa, poinformowało wydanie Chosun Ilbo.

Źródło: Sputnik Polska

Nie żyje Kim Jong Czol. Stracono prawą rękę Kim Dzong Una

Nie żyje znany przedstawiciel Korei Północnej, który od dłuższego czasu był znany jako bliski współpracownik Kim Dzong Una. Mężczyzna uchodził nawet za prawą rękę przywódcy najbardziej tajemniczego państwa na świecie, w związku z czym przez lata …

Źródło: Pikio.pl

Media: Kim Jong Czol, prawa ręka przywódcy Korei Płn., zesłany do …

Kim Jong Czol, prawa ręka przywódcy Korei Płn Kim Dzong Una i osoba odpowiedzialna za przygotowania do drugiego szczytu Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem, został zesłany do obozu pracy – podał w piątek południowokoreański …

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Ekspert o czystkach w Korei Płn.: Mogą doprowadzić do sytuacji o …

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Bogdanem Zalewskim analityk do spraw Korei w Instytucie Boyma zareagował w ten sposób na informację o krwawych czystkach w najbliższym otoczeniu komunistycznego dyktatora Kim Dzong Una.

Źródło: RMF 24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *