Nie żyje Jan Guz

Nie żyje Jan Guz

Jan Guz od kilku dni przebywał w szpitalu. Był w śpiączce farmakologicznej – czytamy na stronie Radia ZET.

– Otrzymałem wiadomość o śmierci Jana Guza kilka godzin temu w szpitalu w Warszawie – powiedział w rozmowie z PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. „Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich” – napisał na Twitterze.

Guz był magistrem nauk politycznych, ukończył podyplomowe studium menadżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował zawodowo m.in. jako wychowawca młodzieży OHP, następnie jako główny mechanik, kierownik działu mechanicznego, współzarządzał wieloma przedsiębiorstwami. 

Ukończył wiele kursów, m. in. kurs dla trenerów z zakresu ubezpieczeń społecznych, kurs nadzoru właścicielskiego, szkolenie pedagogiczne dla wykładowców i instruktorów. W latach 1997-2004 wiceprzewodniczący OPZZ, od kwietnia 2004 roku do chwili obecnej był przewodniczącym. W okresie pracy zawodowej pełnił wiele funkcji społecznych. Był m. in. radnym samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członkiem Rady Nadzorczej Oddziału ZUS, członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przewodniczącym Rady Programowej Ośrodka Studiów i Kształcenia Zawodowego. 

Jako przewodniczący OPZZ w 2004 roku został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Był członkiem międzynarodowych organizacji związkowych EKZZ i MKZZ oraz autorem wielu publikacji z zakresu polityki społecznej i gospodarczej.

W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W październiku 2015 r. z ramienia OPZZ został członkiem nowo powstałej Rady Dialogu Społecznego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

Źródło: PAP, Twitter, Radio ZET

(pmd)


Czytaj więcej…

Zmarł przewodniczący OPZZ Jan Guz

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz zmarł w piątek w Warszawie – potwierdził prezes ZNP Sławomir Broniarz. – Otrzymałem wiadomość o śmierci Jana Guza kilka godzin temu w szpitalu w Warszawie …

Źródło: TVP Info

Nie żyje Jan Guz. Wieloletni przewodniczący OPZZ miał 63 lata

… OPZZ pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. W 2015 r. został powołany do Rady Dialogu Społecznego. Jan Guz był również autorem wielu publikacji dotyczącej polityki społecznej i gospodarczej.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Nie żyje Jan Guz, przewodniczący OPZZ

Otrzymałem wiadomość o śmierci Jana Guza kilka godzin temu w szpitalu w Warszawie – powiedział w rozmowie z PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. "Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich" – napisał na Twitterze.

Źródło: Onet.pl

Jan Guz nie żyje. Od 15 lat był przewodniczącym OPZZ

Jan Guz urodził w październiku 1956 roku. Ukończył nauki polityczne na Akademii Nauk Społecznych. Na początku swojej związkowej kariery kierował radą OPZZ w województwie bialskopodlaskim. W latach 1997–2004 był wiceszefem OPZZ, a w kwietniu …

Źródło: Money.pl

Nie żyje Jan Guz. Przewodniczący OPZZ miał 63 lata

Pracował w Ochotniczych Hufcach Pracy, m.in. jako zastępca komendanta hufca. Przewodniczył radzie OPZZ w województwie bialskopodlaskim. W latach 1997–2004 Guz był wiceprzewodniczącym związku. Z kolei 20 kwietnia 2004 został przewodniczącym …

Źródło: Radio ZET

Nie żyje Jan Guz

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz nie żyje. O nagłej śmierci działacza poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz. Guz miał 63 lata. Jak dowiedział się Fakt, przewodniczący OPZZ miał udar. Jan Guz.

Źródło: fakt.pl

Zmarł Jan Guz, przewodniczący OPZZ. Miał 62 lata

"Zmarł Jan Guz -przewodniczący OPZZ. Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich" – poinformował na Twitterze prezes ZNP Sławomir Broniarz. Guz był przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych od 2004 roku. Informację o …

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *