Nie żyje Alojzy Jarguz, legendarny sędzia piłkarski

Nie żyje Alojzy Jarguz, legendarny sędzia piłkarski

„Dotarła dziś do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 85 lat zmarł Alojzy Jarguz. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego i szczerego współczucia” – napisał Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. 

Jarguz to jeden z najlepszych polskich sędziów w historii. Pierwszy, który prowadził mecze mistrzostw świata. W 1978 sędziował mecz Iranu z Peru, a na kolejnym mundialu poprowadził starcie Francji z Irlandią Północną.  Dodatkowo na obydwu wspomnianych imprezach sędzia urodzony w 1934 roku pełnił też rolę asystenta (po dwa razy w 1978 i 1982).

Jarguz w karierze poprowadził ponad 1200 meczów. Poza spotkaniami krajowymi, sędziował w 18 międzypaństwowych czy 70 międzynarodowych klubowych. Poza sędziowaniem był zawodowym wojskowym. Przez pewien czas pracował także jako kierownik ośrodka wczasowego Stomilu Olsztyn.


Czytaj więcej…

Nie żyje jeden z najlepszych polskich sędziów. Alojzy Jarguz

Jarguz to jeden z najlepszych polskich sędziów w historii. Pierwszy, który prowadził mecze mistrzostw świata. W 1978 sędziował mecz Iranu z Peru, a na kolejnym mundialu poprowadził starcie Francji z Irlandią Północną. Dodatkowo na obydwu …

Źródło: Sport.pl

Zmarł Alojzy Jarguz, pierwszy polski sędzia na mistrzostwach świata

W wieku 85 lat odszedł Alojzy Jarguz, pierwszy polski sędzia, który prowadził mecze na piłkarskich mistrzostwach świata. Był na mundialu w 1978 roku w Argentynie oraz w 1982 roku w Hiszpanii. O jego śmierci poinformował Warmińsko-Mazurski Związek …

Źródło: Onet.pl

Nie żyje Alojzy Jarguz, legendarny sędzia piłkarski

Urodzony 19 marca 1934 roku Jarguz był pierwszym polskim arbitrem, który jako główny poprowadził mecz mistrzostw świata. Później tego zaszczytu dostąpili Ryszard Wójcik (1998) i Szymon Marciniak (2018). Kilku pełniło funkcję sędziów liniowych, m.in.

Źródło: RMF 24

Zmarł Alojzy Jarguz

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej poinformował o śmierci Alojzego Jarguza. Były sędzia zmarł w wieku 85 lat. Znicz Foto: PAP Znicz. ‹ wróć. Urodzony w 1934 roku w Rogoźnie Jarguz dostał nominację na sędziego międzynarodowego w 1975 roku.

Źródło: Przegląd Sportowy

Nie żyje Alojzy Jarguz. Jeden z najwybitniejszych polskich sędziów …

W wieku 85 lat zmarł jeden z najwybitniejszych sędziów w historii polskiej piłki nożnej – Alojzy Jarguz. Informację podał profil FB Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. "Dotarła dziś do nas bardzo smutna wiadomość… W wieku 85 lat zmarł Alojzy …

Źródło: WP SportoweFakty

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *