Nie żyje aktor Marian Cebulski. Miał 95 lat

Nie żyje aktor Marian Cebulski. Miał 95 lat

Nie żyje Marian Cebulski, ceniony aktor całe zawodowe życie związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zmarł 24 marca w Krakowie. Miał 95 lat.

O śmierci Mariana Cebulskiego poinformował na swym profilu na Facebooku Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

„Ze smutkiem zawiadamiamy że dziś, 24 marca 2019, odszedł w wieku 95 lat Marian Cebulski, wielki aktor, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach Teatru im. Juliusza Słowackiego” – brzmi wpis.

„Występował na naszej scenie od roku 1947, zagrał ponad 150 ról. Żegnaj Kochany Marianie, na zawsze pozostaniesz z nami”.

Marian Cebulski na ekranie zagrał kilkadziesiąt ról drugoplanowych i epizodów.

Wystąpił w takich filmach i serialach, jak „Strach”, „Spokój”, „Wodzirej”, „Seans”, „Janosik”, „Polskie drogi”, „Królowa Bona”, „Krab i Joanna”, „Dom”, „Rycerze i rabusie”, „Modrzejewska”, „Blisko, coraz bliżej”, „Podroż za jeden uśmiech”.

Po raz ostatni pojawił się na dużym ekranie w 2012 roku, w filmie „Wszystkie kobiety Mateusza” w reżyserii Artura Więcka „Barona”.


Czytaj więcej…

Zmarł aktor, Marian Cebulski. 70 lat grał na krakowskiej scenie

Dostajesz aplauz, czyli widz uznał ciebie za aktora. Grałem dla publiczności w Krakowie, bo kochałem Teatr Słowackiego i teatr w ogóle, tak można banalnie powiedzieć. Marian Cebulski zmarł w niedzielę, miał 95 lat. O jego odejściu poinformował Teatr im.

Źródło: Dziennik Polski

Nie żyje aktor Marian Cebulski. Miał 95 lat

"Ze smutkiem zawiadamiamy że dziś, 24 marca 2019, odszedł w wieku 95 lat Marian Cebulski, wielki aktor, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach Teatru im. Juliusza Słowackiego" – brzmi wpis. "Występował na naszej scenie od roku 1947, zagrał …

Źródło: Interia

Zmarł legendarny polski aktor. Grał w kultowych serialach TVP …

Wielkim aktorem, który odszedł dzisiejszego dnia w podeszłym wieku, jest Marian Cebulski. Mężczyzna na scenach teatralnych debiutował jeszcze przed wojną w konspiracyjnym Teatrze Podziemnym prowadzonym przez Adama Mularczyka. Tuż po wojnie …

Źródło: Pikio.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *