New Look zamyka wszystkie sklepy w Polsce

New Look zamyka wszystkie sklepy w Polsce

New Look – brytyjska sieciówka odzieżowa – postanowił zamknąć wszystkie sklepy, które posiada w Polsce – poinformował portal retail-week.com.

Kierownictwo polskiego oddziału złożyło 18 marca wniosek o niewypłacalność. Jak podano w oświadczeniu, „Spółka nie osiąga koniecznego progu rentowności, która pozwoliłaby jej kontynuować działalność”. Co za tym idzie, z polskiego rynku zniknie 19 placówek sieci.

Nie jest to pierwszy rynek, z którego New Look postanowił zrezygnować. W grudniu ubiegłego roku zamknął 120 swoich sklepów w Chinach, a na początku 2019 r. poinformował o opuszczeniu Belgii. Jest to wynikiem przeglądu opcji i rozwoju firmy na rynkach międzynarodowych.

Odwołania te są elementem strategii prezes spółki Alistair McGeorge, który chce zmienić obecną pozycję rynkową firmy. Jak podaje portal, wychodzi mu to całkiem nieźle – New Look odnotował wzrost sprzedaży w kwartale przedświątecznym.

New Look poinformował, że będzie prowadzić działalność do czasu wyznaczenia syndyka.

DU

Źródło:


Czytaj więcej…

New Look zamyka sklepy w Polsce!

"New Look zamyka sklepy w Polsce!" – ta informacja pojawiła się w najważniejszych serwisach biznesowych. Brytyjska sieciówka postanowiła zrezygnować z 19 sklepów w naszym kraju – podaje Business Insider Polska. Nowa strategia New Look zakłada …

Źródło: ELLE.pl

Marka New Look zamyka wszystkie butiki i wycofuje się z Polski

… osiągnąć w Polsce rentowności wystarczającej do samodzielnego działania. Podobnie było w Chinach – z tego rynku New Look wycofał się w grudniu 2018 r. zamykając 120 placówek. Planowane jest też wycofanie się z Belgii – relacjonuje Retail Week.

Źródło: Wiadomosci Handlowe

New Look zamknie wszystkie sklepy w Polsce

Nie jest to pierwszy rynek, z którego New Look postanowił zrezygnować. W grudniu ubiegłego roku zamknął 120 swoich sklepów w Chinach, a na początku 2019 r. poinformował o opuszczeniu Belgii. Jest to wynikiem przeglądu opcji i rozwoju firmy na …

Źródło: Bankier

New Look wycofuje się z Polski i zamyka wszystkie sklepy

Marka New Look zamknie 19 salonów w Polsce. Jak podaje serwis retail-week.com to element nowej strategii, która zakłada między innymi przegląd najmniej rentownych placówek. Polska nie jest jedynym krajem, z którego wycofuje się brytyjska marka.

Źródło: Avanti24

New Look zamyka wszystkie sklepy w Polsce

Polska to nie jedyny rynek, z którego znika New Look, w grudniu ubiegłego roku zamknął 120 swoich sklepów w Chinach, a na początku 2019 r. poinformował o opuszczeniu Belgii. Te decyzje to wynik wprowadzania przez firmę nowej strategii, która polega …

Źródło: Ofeminin

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *