NBA: Magic rozstaje się z Los Angeles Lakers

NBA: Magic rozstaje się z Los Angeles Lakers

Za największy sukces Johnsona uznaje się sprowadzenie do Los Angeles latem ubiegłego roku LeBrona Jamesa.

 

– To było bardzo trudne, ale chcę wrócić do życia, które prowadziłem, zanim podjąłem się tej pracy i ponownie odczuwać radość. Sprowadzając LeBrona jesteśmy w połowie drogi. Myślę, tego lata do zespołu dołączy druga gwiazda. Niezależnie od tego, kto to będzie, myślę, że ten zespół będzie w stanie walczyć o mistrzostwo z tymi młodymi, dorastającymi zawodnikami – powiedział Johnson wyraźnie wzruszony.

 

Decyzję tę ogłosił 90 minut przez rozpoczęciem meczu z Portland Trail Blazers. W swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej Lakers przegrali we własnej hali 101:104 i po raz kolejny nie zagrają w fazie play off ligi NBA.

 

Do czerwca 2016 roku pięciokrotny mistrz NBA był honorowym wiceprezydentem Lakers, a w 2010 r. jednym ze współudziałowców klubu (odsprzedał akcje w 2011 r.).

 


Czytaj więcej…

NBA: Magic rozstaje się z Los Angeles Lakers

Gwiazda ligi NBA Magic Johnson, pięciokrotny mistrz z Los Angeles Lakers, zrezygnował z funkcji prezydenta ds. koszykówki "Jeziorowców". Przyznał, że właścicielka klubu Jeanie Buss nie wiedziała wcześniej o jego decyzji. 59-letni Johnson ustąpił po …

Źródło: polsatsport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *