Nastolatek skazany za gwałt na nieletniej. Spędzi w więzieniu osiem …

Nastolatek skazany za gwałt na nieletniej. Spędzi w więzieniu osiem ...

Osiem lat więzienia, 50 tys. zł nawiązki dla poszkodowanej dziewczyny i 10-letni zakaz zbliżania się do niej – taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w procesie 19-latka oskarżonego m.in. o gwałt na nieletniej dokonany ze szczególnym okrucieństwem. Wyrok nie jest prawomocny.


Rusza proces fotografa z Gdańska. „Zgwałcił pozujące mu kobiety”

O zgwałcenie dwóch pozujących mu do zdjęć modelek oskarżyła gdańska prokuratura 30-letniego fotografa z Gdańska. W czasie sesji mężczyzna…

zobacz więcej

Cały proces – ze względu na charakter sprawy i dobra osobiste poszkodowanej dziewczyny – odbywał się z wyłączeniem jawności. Również niejawne było uzasadnienie wyroku.

Do przestępstwa doszło latem zeszłego roku przy jednej z ulic niedaleko dworca PKS i PKP w Białymstoku. Prokuratura informowała jedynie, że 18-letni wówczas chłopak okradł wcześniej jeden ze sklepów w tej okolicy, a uciekając ranił nożem pracownika ochrony.

Potem w pobliżu tego miejsca zaatakował nożem 14-latkę (miała obrażenia szyi i ręki) i wykorzystał ją seksualnie. Gdy wkrótce po tym zatrzymała go straż miejska i przekazała policji, był pijany.

Sąd I instancji uznał go za winnego zarzucanych mu przestępstw i wymierzył karę łączną ośmiu lat więzienia. Skazany ma też zapłacić 50 tys. zł w formie nawiązki na rzecz poszkodowanej; ma również orzeczony 10-letni zakaz zbliżania się do dziewczyny. 1 tys. zł nawiązki ma zapłacić też ochroniarzowi, którego zaatakował w sklepie.źródło:Czytaj więcej…

Nastolatek skazany za gwałt na nieletniej. Spędzi w więzieniu osiem …

Osiem lat więzienia, 50 tys. zł nawiązki dla poszkodowanej dziewczyny i 10-letni zakaz zbliżania się do niej – taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w procesie 19-latka oskarżonego m.in. o gwałt na nieletniej dokonany ze szczególnym …

Źródło: TVP Info

Nauczycielka w TVN: Nie klasyfikować uczniów, nie wydać im …

Nie dopuścić uczniów, nie klasyfikować ich, nie wydać świadectw kończących szkołę – powiedziała wypowiadająca się w TVN 24 Iwona Jarocka, strajkująca nauczycielka z Białegostoku. Materiał dotyczył strajku nauczycieli i radykalizacji ich postaw.

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *