Narodowy Dzień Dziecka w kancelarii premiera. Wiele atrakcji

Razem i Kukiz straciły najwięcej. Najwięksi utrzymali elektorat

Tuż po godz. 10 bramy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały otwarte przez dyrektor generalną KPRM Magdalenę Tarczewską-Szymańską oraz ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i tłumy rodziców z dziećmi weszły na teren ogrodów. Pierwsi odwiedzający otrzymali od organizatorów biało-czerwone balony.

Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska związane z wojskiem. Chętni mogą zobaczyć, jak działają roboty saperskie, zrobić sobie zdjęcie w pojazdach bojowych, wziąć do ręki karabin, jeździć na symulatorze, a także przymierzyć kamizelki czy hełmy.

Z kolei na stoiskach resortu sportu pod okiem instruktorów najmłodsi mogą spróbować swoich sił w judo, szermierce, koszykówce, badmintonie, unihokeju czy tenisie stołowym.

Najmłodsi mogli np. dowiedzieć się, które liście należą, do jakich drzew, czym jest i jak wygląda most Leonarda Da Vinci, jak przebiega pożar lasu, a na stanowiskach lokalnych producentów żywności można spróbować, m.in. produktów mlecznych, miodów, soków, ale też i wołowiny.

Wśród bardziej nietypowych stoisk można odwiedzić Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie, gdzie jego pracownicy pobiorą odciski palców i wydrukują je chętnym na pamiątkę.

(pmd)


Czytaj więcej…

Narodowy Dzień Dziecka w kancelarii premiera. Wiele atrakcji

Na terenach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa Narodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił np. w sportach walki lub dowiedzieć się, jak działa wojskowy sprzęt. Na stoiskach producentów żywności można spróbować regionalnych …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *