Narodowy Dzień Dziecka w kancelarii premiera. Wiele atrakcji

Więźniowie nie zawiedli Schetyny! Świetny wynik KE za kratami ...

Tuż po godz. 10 bramy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostały otwarte przez dyrektor generalną KPRM Magdalenę Tarczewską-Szymańską oraz ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i tłumy rodziców z dziećmi weszły na teren ogrodów. Pierwsi odwiedzający otrzymali od organizatorów biało-czerwone balony.

Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska związane z wojskiem. Chętni mogą zobaczyć, jak działają roboty saperskie, zrobić sobie zdjęcie w pojazdach bojowych, wziąć do ręki karabin, jeździć na symulatorze, a także przymierzyć kamizelki czy hełmy.

Z kolei na stoiskach resortu sportu pod okiem instruktorów najmłodsi mogą spróbować swoich sił w judo, szermierce, koszykówce, badmintonie, unihokeju czy tenisie stołowym.

Najmłodsi mogli np. dowiedzieć się, które liście należą, do jakich drzew, czym jest i jak wygląda most Leonarda Da Vinci, jak przebiega pożar lasu, a na stanowiskach lokalnych producentów żywności można spróbować, m.in. produktów mlecznych, miodów, soków, ale też i wołowiny.

Wśród bardziej nietypowych stoisk można odwiedzić Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie, gdzie jego pracownicy pobiorą odciski palców i wydrukują je chętnym na pamiątkę.

(pmd)


Czytaj więcej…

Narodowy Dzień Dziecka w kancelarii premiera. Wiele atrakcji

Na terenach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa Narodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił np. w sportach walki lub dowiedzieć się, jak działa wojskowy sprzęt. Na stoiskach producentów żywności można spróbować regionalnych …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *