Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. W sieci …

Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. W sieci ...

16-letni Łukasz to jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórkach WOŚP uczestniczył już osiem razy, mimo że jego stan zdrowia jest bardzo poważny.

Nastolatek zmaga się z nieuleczalnymi chorobami, m.in. Leśniowskiego-Crohna, zespołem Cushinga, nadciśnieniem i osteoporozą. Miewa bardzo często ataki bólu. Czasem tak silne, że mdleje.

– Roczne leczenie Łukasza razem z rehabilitacją to ogromna kwota, sięgająca często 72 tysięcy złotych – mówi Iza Berezak, mama chłopca.

Dla 16-latka dosłownie codziennością są leki, zastrzyki, badania i rehabilitacja.– Nie stać nas na to wszystko. Potrzebujemy pomocy – tłumaczy pani Iza.

I niestety kwota ta z roku na rok rośnie, a nie ma nadziei na to, że pojawi się jakiś cudowny lek, który pomoże Łukaszowi jednorazowo.

Istnieje jednak „światełko w tunelu”. Możliwe, że uda się znaleźć przyczynę choroby chłopca poprzez przesiewowe badania genetyczne i dzięki temu skuteczniej walczyć o jego zdrowie. Niestety, takie badania również kosztują.

Rodziny Łukasza nie było stać na ich sfinansowanie, w związku z czym uruchomiona została internetowa zbiórka pieniędzy. Jej celem było zebranie 120 tysięcy złotych. Reakcja internautów przerosła najśmielsze oczekiwania rodziny.

Całą kwotę udało się zebrać błyskawicznie, w zaledwie kilka dni. W środę wieczorem, dzięki datkom od przeszło czterech tysięcy osób, zebrana kwota przekroczyła 200 tys. zł.

O Łukaszu zrobiło się głośno, gdy jako 10-letni wolontariusz WOŚP powiedział reporterce Alicji Rucińskiej podczas wywiadu: „Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja”. Zyskał tym sympatię nie tylko Jurka Owsiaka, z którym teraz się przyjaźni, ale też niezliczonej liczby osób, które aktywnie go wspierają.

 

Moim marzeniem jest być zdrowym i korzystać z życia, tak samo jak moi rówieśnicy. W związku z ograniczeniami, jakie do tej pory spotkały mnie w życiu, staram się pomagać innym potrzebującym. Doskonale wiem, czym jest choroba i codzienne stawianie jej czoła.

napisał Łukasz Berezak na swojej stronie lukaszberezak.pl

 

Oglądaj

Sławna wypowiedź Łukasza Berezaka

Wideo: tvn24
Sławna wypowiedź Łukasza Berezaka

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem – czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.


Czytaj więcej…

Od lat pomaga innym, teraz inni pomogli. Błyskawiczna zbiórka dla …

Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja – powiedział pięć lat temu Łukasz Berezak, jako wolontariusz WOŚP. Łukaszowi, który jest bardzo chory, można jednak pomóc. Dziś już wiadomo, że uruchomiona w …

Źródło: TVN24

Co roku kwestuje dla WOŚP. Teraz Łukasz Berezak sam potrzebuje …

Łukasza Berezaka doskonale Państwo znają. To najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który teraz sam potrzebuje pomocy. Na własnych nogach czy na własnym wózku – ten przewlekle chory chłopiec zawsze zbierał do puszki, …

Źródło: TVN24

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na …

16-letni Łukasz wie, co to znaczy choroba i cierpienie. Mimo to od dzieciństwa nastolatek kwestuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz nadszedł czas, abyśmy my pomogli jemu. Łukasz czuje się coraz gorzej, a koszty leczenia chłopca …

Źródło: naTemat

Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. W sieci …

Łukasz Berezak od wielu lat pomaga Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nawet wtedy, kiedy stan jego zdrowia nie był najlepszy, chłopiec udzielał się jako wolontariusz. Łukasz cierpi bowiem na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Nastolatek ma problemy …

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. Jest reakcja …

Łukasz Berezak zmaga się z chorobą Leśniowskiego – Crohna (nieswoista choroba zapalenia jelit) oraz wrodzonym niedoborem odporności. Pomimo problemów ze zdrowiem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy WOŚP w Polsce.

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *