Muniek Staszczyk i jego wspomnienia po 1989 roku

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Anna Zalewska jedzie do ...

Po zawieszeniu działalności zespołu T.Love, Muniek Staszczyk wraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego jego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Premiera singla odbędzie się 3 czerwca – dzień przed rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. Ma to symboliczny wydźwięk. Muniek Staszczyk był gościem w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedział o tym jak zmieniła się, jego zdaniem, Polska przez ostatnie 30 lat. Jak wspomina datę wyborów – 4 czerwca 1989 roku?

  • Nowy album Muńka Staszczyka
  • Muniek Staszczyk i jego wspomnienia po 1989 roku


Zobacz też: Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża”. Mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Nowy album Muńka Staszczyka

Grupa T.Love zawiesiła swoją działalność, ale Muniek Staszczyk nie! Teraz powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego solowy album Muńka „Syn miasta” którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Premiera singla i teledysku odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca – dzień przed rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. Data ta nie została wybrana przypadkowo – ma symboliczny wydźwięk.

Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki „Pola” jest Katarzyna Sawicka. Tytułową rolę Poli zagrała Agata Buzek, na ekranie można zobaczyć też Jacka Braciaka.

To piosenka o polskim stanie umysłu. O naszym smutku. Politycy, macherzy, zabrali nam zdrową normalną radość. To zostało ograbione. Piosenka jest o miłości, o dziewczynie (…) – mówił Muniek Staszczyk w studiu Dzień Dobry TVN.

Wiadomo, że w wielu krajach są podziały. Ale jak tak patrzymy na nasz kraj, to jest trochę smutne. Politycy zabrali nam radość, wspólnotę…

Więcej: Tadeusz Mazowiecki. Jaki był prywatnie pierwszy premier III Rzeczypospolitej?

Wspomnienia Muńka Staszczyka z 1989 roku

Muniek Staszczyk pamięta jak 4 czerwca 1989 roku świętował wybory:

Daliśmy komunie takiego łupnia! Nikt tego się nie spodziewał. Świętowaliśmy na Żoliborzu, bo moja żona Marta żoliborzanką jest (…) Wiedziałem wtedy, że w lipcu wyjadę do Anglii. Dostałem zaproszenie od siostry mojego kumpla, potem upokarzająca rozmowa w ambasadzie, na szczęście znałem język (…) i wyjazd do Londynu – opowiadał Muniek Staszczyk.

Kiedy Muniek był w Londynie, kupował gazety i kserował artykuły dotyczące upadku murów w całej Europie Wschodniej.

Pamiętam, że wróciłem do Polski tego dnia, kiedy rozstrzelano Ceausescu (…) Pamiętam, że byliśmy ciekawi, jak wyglądają te Saksy. Wszyscy byliśmy ciekawi, jak tam jest. ‚A w sumie tak samo, ale jest inna atmosfera.’ Potem zrobiliśmy płytę „Pocisk miłości”.

Wiadomo, że wtedy popełnialiśmy błędy, ale ci ludzie, którzy nie żyli w tamtych czasach, mądrzą się (…) natomiast ja ten czas oceniam na plus, mimo tego że powiedziałem, że politycy nas ograbili, bo tak jest. Ludzie żyją teraz w osobnych bańkach, i nikt z tej bańki nie chce wyjść. Na przykład ktoś ma bańkę totalnie konserwatywną, ktoś inny totalnie lewicową (…) Nie ma opcji, żeby wyjść w tych baniek i w jakiś sposób ze sobą pogadać. Ja jestem człowiekiem dialogu – podsumował Muniek Staszczyk.


Co sądzisz o tym artykule?

89

6


Czytaj więcej…

Muniek Staszczyk i jego wspomnienia po 1989 roku

Grupa T.Love zawiesiła swoją działalność, ale Muniek Staszczyk nie! Teraz powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego solowy album Muńka "Syn miasta" którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 …

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *