Mroczek wprawił internautów w osłupienie. Chodzi o pożar Notre …

Mroczek wprawił internautów w osłupienie. Chodzi o pożar Notre ...

M jak miłość, odcinek 1384 Piotrek (Marcin Mroczek)

Autor: MTL Maxfilm
M jak miłość, odcinek 1384 Piotrek (Marcin Mroczek)

Marcin Mroczek (37 l.) to kolejna gwiazda poruszona tragedią jaka miała miejsce w Paryżu. Po tym jak w katedrze Notre Dame wybuch pożar, gwiazdor "M jak miłość" udostępnił na swoim profilu obraz Zdzisława Beksińskiego z 1983 roku. Poruszeni fani dają upust emocjom w komentarzach.

W poniedziałek wieczorem cały świat z zapartym tchem obserwował to, co działo się w Paryżu. Pożar strawił jedną z najsłynniejszych budowli świata – katedrę Notre Dame. Sieć zalały zdjęcia przedstawiające płonącą katedrę, wśród nich znalazł się jednak wyjątkowy obraz Zdzisława Beksińskiego z 1983 roku. Przedstawia on dwuwieżową złocistą katedrę od strony fasady. Obecnie dzieło znajduje się w Muzeum Historycznym w Sanoku. Ten właśnie obraz udostępnił na swoim profilu Marcin Mroczek – gwiazdor „M jak miłość”.

Pożar katedry Notre Dame. Relacja WIDEO NA ŻYWO

„Przez tyle wieków udawało się kolejnym pokoleniom chronić to wyjątkowe dziedzictwo, symbol nie tylko Paryża, ale również chrześcijańskich korzeni Europy. Mam nadzieję, że uda się ją odbudować” – napisał.

Fani w komentarzach wyrażają swój smutek. 

„Tyle wieków udawało się chronić… wystarczyła chwila i potężny żywioł zniszczył te wszystkie wieki starań…. coś strasznego. Jakaś cząstka świata właśnie odeszła”; „Tak ciężkie czasy przetrwała, zatem wstyd dla naszych czasów i naszego pokolenia…” – piszą poruszeni internauci.

Pożar katedry Notre Dame – najważniejsze relikwie ocalone!

W momencie wybuchu pożaru, w Paryżu znajdowała się Joanna Kulig. 

PARYŻ – jak podróżować, porady i ciekawostki


Czytaj więcej…

Mroczek wprawił internautów w osłupienie. Chodzi o pożar Notre …

Marcin Mroczek (37 l.) to kolejna gwiazda poruszona tragedią jaka miała miejsce w Paryżu. Po tym jak w katedrze Notre Dame wybuch pożar, gwiazdor "M jak miłość" udostępnił na swoim profilu obraz Zdzisława Beksińskiego z 1983 roku. Poruszeni fani dają …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *