mPojazd już działa, to wielkie ułatwienie dla kierowców. Pojedziesz …

mPojazd już działa, to wielkie ułatwienie dla kierowców. Pojedziesz ...

Życie kierowców ma być łatwiejsze. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło usługę mPojazd, która w telefonie pokazuje m.in. informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu.

Dane z mPojazdu odzwierciedlają dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu.

Z usługi mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd. Oznacza to, że w aplikacji nie zobaczy się samochodów wypożyczonych, firmowych czy leasingowanych.

Zobacz też: Jeden donos może kosztować właściciela auta cztery tysiące złotych

Usługa działa już od kilku dni. – W przypadku braku czy nieposiadania przy sobie dokumentów pojazdu, w momencie gdy następuje kontrola usługa mPojazd ma nam pomóc przejść kontrolę sprawnie – poinformował szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

Usługa ma pomóc także, gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego. Będziemy mogli wtedy okazać dokumenty, korzystając z usługi mPojazd.

Minister poinformował też, że jedną z funkcjonalności nowej usługi będzie przypominanie o zbliżającym się terminie badania technicznego i zbliżającym się końcu ubezpieczenia OC.

Usługa mPojazd dostępna jest dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Android od 6.0 wzwyż. Wkrótce rozpoczną się prace nad stworzeniem podobnego modułu dla aplikacji przeznaczonej na telefony z iOS-em.


Czytaj więcej…

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza usługę mPojazd

Usługa działa już od kilku dni. – W przypadku braku czy nieposiadania przy sobie dokumentów pojazdu, w momencie gdy następuje kontrola usługa mPojazd ma nam pomóc przejść kontrolę sprawnie – poinformował szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

Źródło: BusinessInsider

mPojazd już działa, to wielkie ułatwienie dla kierowców. Pojedziesz …

Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o kolejną usługę – poinformował resort cyfryzacji. Nowość to mPojazd, czyli odzwierciedlenie danych z trzech dokumentów – dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz informacja o aktualnej polisie OC.

Źródło: Dziennik.pl

Aplikacja mPojazd – dane z dowodu rejestracyjnego od dziś …

Aplikacja została właśnie wzbogacona o nową usługę – mPojazd – z której korzystać mogą wszyscy właściciele lub współwłaściciele pojazdów, a więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, …

Źródło: Moto.pl

Rusza usługa mPojazd. Dowody rejestracyjne w smartfonach!

Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o usługę mPojazd, która oprócz danych z dowodu rejestracyjnego i polisy OC będzie przypominała o terminie ważności badania technicznego i polisy – poinformował w piątek szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

Źródło: m.niezalezna.pl

mObywatel rośnie. mPojazd już działa, aw drodze mLegitymacja …

Jak informowaliśmy kilka dni temu, rozbudowano aplikację mObywatel o funkcję mPojazd, która pozwala na pobieranie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Przypomina też o terminie badania technicznego i odnowieniu polisy OC. Docelowo …

Źródło: TELEPOLIS.PL

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *