Mozambik – ewakuacja po cyklonie "Idai"

KSW 47: Spokój, drugie zwycięstwo i ciekawa przyszłość. Karolina ...

Według prezydenta Mozambiku Filipe Nyusiego żywioł mógł pochłonąć nawet ponad tysiąc osób.

CZYTAJ TEŻ: Ciała ofiar spływają rzekami, ludzie uwięzieni na drzewach i dachach. Idai uderzył pięć dni temu

Cyklon Idai oraz powodzie, które po nim nastąpiły, przetoczyły się w zeszłym tygodniu przez Mozambik, Zimbabwe i Malawi. Kilkaset tysięcy osób straciło dach nad głową, a setki uznawane są za zaginione. Niektórzy spędzili ostatnie dni na dachach domów lub na drzewach. Brakuje żywności i wody pitnej, co grozi rozprzestrzenianiem się chorób.
Na skutek cyklonu najbardziej ucierpiało portowe miasto Beira. Czerwony Krzyż twierdzi, że zniszczone zostało 90 procent tej miejscowości. Pokazywane w mediach zdjęcia z dronów i śmigłowców przedstawiają całe połacie terenu znajdujące się pod wodą. Na filmach widać również wiele zniszczonych budynków bez ścian i dachów


Czytaj więcej…

Mozambik: wzrasta liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Idai i powodzi

Cyklon Idai i powodzie przetoczyły się w miniony weekend przez południowo-wschodnią Afrykę, w tym Mozambik, Zimbabwe i Malawi, dotykając według ONZ 2,6 mln ludzi. W środkowej części Mozambiku dach nad głową straciło ponad 400 tysięcy osób.

Źródło: Onet.pl

Mozambik – ewakuacja po cyklonie "Idai"

Potężny cyklon "Idai" oraz towarzyszące mu powodzie doprowadziły w Mozambiku do śmierci co najmniej 417 osób. Żywioł przetoczył się w miniony weekend przez południowo-wschodnią Afrykę, m.in. Mozambik, Zimbabwe i Malawi. Przedstawiciele ONZ …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Rośnie liczba ofiar cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku. Potężny …

Do 446 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku, 531 tysięcy jest dotkniętych żywiołem – poinformował w niedzielę minister ds. gruntów, ochrony środowiska i rozwoju okręgów wielskich tego kraju Celso Ismael Correia.

Źródło: Radio ZET

Tysiące ludzi nie mają do czego wracać. Cyklon Idai zabił już w …

Blisko 450 ofiar śmiertelnych cyklonu Idai, który w miniony weekend uderzył w Mozambik. To nowy bilans, podany przez władze tego kraju. Kilkanaście tysięcy osób potrzebuje pomocy. Liczba te mogą się zwiększyć, bo wiele miejsc jest wciąż pod wodą.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *