Morawiecki ukrył odprawę z banku? Ma znajdować się na …

Morawiecki ukrył odprawę z banku? Ma znajdować się na ...

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET – BIZNES na Facebooku

Fragmenty książki „Delfin. Mateusz Morawiecki” opublikował portal Onet. Wynika z nich, że odchodząc w 2015 roku po ośmiu latach ze stanowiska prezesa BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska), otrzymał tylko część wysokiej odprawy finansowej. 

Zgodnie z raportem rocznym banku za 2015 rok Morawiecki otrzymał oficjalnie 1,6 mln zł. Piotr Gajdziński, były rzecznik BZ WBK, podkreślił, że inni wieloletni prezesi komercyjnych banków w Polsce otrzymywali znacznie większe odprawy. Dla przykładu Jan Krzysztof Bielecki, odchodząc z Pekao SA, zainkasował 7,2 mln złotych. 

Zdaniem Gajdzińskiego Santander, hiszpański właściciel BZ WBK, zamroził większą część odprawy dla Morawieckiego na specjalnym koncie. 

Pieniądze, naturalnie oprocentowane, czekają na odpowiedni moment i dopiero wówczas trafiają na konto beneficjenta. W tym wypadku tym momentem będzie, jak przypuszczamy, chwila, w której Mateusz Morawiecki opuści publiczne stanowisko, co zwolni go z obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych” – wskazał były współpracownik Morawieckiego. 

Dodał, że w opublikowanym w listopadzie 2015 r. oświadczeniu majątkowym po objęciu teki wicepremiera w rządzie Beaty Szydło Morawiecki nie wykazał wysokiej odprawy. 

Autor książki wykazał, że „proceder jest zgodny z prawem”. „Większość prawników, z którymi rozmawialiśmy, jest zdania, że Morawiecki nie musiał tej odprawy ujawniać w swoim oświadczeniu majątkowym. Choćby dlatego, że nie jest jeszcze dysponentem tych pieniędzy, bo umowa jest obarczona kilkoma warunkami” – napisał były rzecznik BZ WBK.

„Nie wiemy, jak wysoka jest to odprawa. Nasz informator powiedział nam tylko, że jest to »kilka ładnych milionów«. Ile? Cóż, trzeba wziąć pod uwagę, że Morawiecki odszedł z banku na bardzo eksponowane stanowisko” – napisał Gajdziński.

Morawiecki nie odniósł się dotąd do rewelacji byłego współpracownika. Premiera książki „Delfin. Mateusz Morawiecki” zaplanowana jest na 20 maja.

RadioZET.pl/Onet/PTD


Czytaj więcej…

CIR: Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska …

"Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska Prezesa Banku Zachodniego WBK. Wszelkie informacje odnoszące się do stanu majątkowego premiera są umieszczone w publicznie dostępnych oświadczeniach majątkowych" – podało …

Źródło: Onet.pl

Skandaliczny atak na rodzinę premiera Morawieckiego

Były współpracownik Mateusza Morawieckiego ujawnił w swojej książce, że premier adoptował dwójkę dzieci. Wiedzę o rodzinie obecnego szefa polskiego rządu miał pozyskać, gdy był jego bliskim współpracownikiem w banku BZ WBK. Autor publikacji …

Źródło: TVP Info

Mateusz Morawiecki i jego dzieci. Naczelny "Super Expressu …

W sobotnim wydaniu "Super Expressu" ukaże się wywiad z szefem Kancelarii Premiera – poinformował Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny tabloidu. Rozmowa dotyczy ujawnienia informacji o adoptowanych dzieciach premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: Wirtualna Polska

"Nikt nie zna prawdziwego Morawieckiego". Autor książki o …

„Delfin” – książka o Mateuszu Morawieckim – jeszcze przed premierą wywołuje duże emocje. O tym, czy obecny premier wiedział o jej powstawaniu i dlaczego znalazły się w niej skrywane dotąd wątki prywatne FAKT24 rozmawia z autorem, Piotrem …

Źródło: fakt.pl

Morawiecki ukrył odprawę z banku? Ma znajdować się na …

Premier Mateusz Morawiecki, odchodząc ze stanowiska prezesa Banku BZ WBK, otrzymał specjalną odprawę na zamrożonym koncie. Tak twierdzi Piotr Gajdziński, były rzecznik prasowy banku. Za ponad tydzień do sprzedaży trafi jego książka o szefie rządu …

Źródło: Radio ZET

Premier Mateusz Morawiecki adoptował dwójkę dzieci. Informację z …

Piotr Gajdziński napisał, wraz z synem Jakubem, książkę „Delfin. Mateusz Morawiecki”. Oficjalna premiera książki zaplanowana jest na 20 maja, ale jej fragmenty już są znane. W piątek Super Express napisał o książce: "Ujawnił w niej najbardziej skrywany …

Źródło: Głos Wielkopolski

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *