Morawiecki: Rząd przyjął projekt rozszerzenia 500+ na pierwsze …

Morawiecki: Rząd przyjął projekt rozszerzenia 500+ na pierwsze ...

We wtorek rząd przyjął zmiany w ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Jedną ze sztandarowych propozycji jest wypłata świadczenia „500 plus” na pierwsze dziecko.

– Przeszliśmy rewolucję, pozytywną rewolucję prorodzinną, pozytywną rewolucję prorozwojową, rewolucje gospodarczą. Ona powoduje, że dzisiaj mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych przy zrównoważeniu czynników makroekonomicznych – wskazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez PAP.

Kluczową zmianą w rządowym programie „500 plus” jest wypłata świadczenia również na pierwsze dziecko. Do tej pory pieniądze wypłacane były dopiero na drugie i kolejne.

– Zmiany, które przyjęła dziś Rada Ministrów to rezygnacja z kryterium dochodowego. Zarzut, że jest to program socjalny przestaje mieć miejsce, nie będzie już testu dochodowego. Każde dziecko do ukończenia 18 roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci – powiedziała w poniedziałek minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Zobacz: „500 plus” a wydatki na jedzenie. „Gdy mamy więcej pieniędzy, szukamy żywności lepszej jakości”

Zmianie ulegnie także kwestia wnioskowania. Aktualnie wniosek o „500 plus” rodzice muszą złożyć w miesiącu, w którym dziecko się urodziło. Jeśli się spóźnią, pieniądze za ten miesiąc przepadają. Wprowadzone zmiany sprawią, że rodzice będą mieli trzy miesiące na zgłoszenie wniosku, bez ryzyka utraty świadczenia za pierwsze miesiące.

– Program, jeżeli zostanie przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta, wejdzie w życie od 1 lipca. Od wtedy wszyscy mogą składać wnioski internetowe – składają ci, którzy nie korzystali z programu na piewrsze dziecko oraz ci, którzy od 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. Od sierpnia wnioski będzie można też składać w formie papierowej – zaznaczyła Rafalska.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmiany w programie „500 plus” ograniczoną biurokrację. Zlikwidowany zostanie obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia wychowawczego w drodze decyzji administracyjnej na rzecz prostszego rozwiązania polegającego na wydawaniu jedynie informacji o jego przyznaniu.

Zamiast wydawać, podpisywać i doręczać decyzję administracyjną, gmina wyśle informację mailem. – Proponowane rozwiązanie uprości postępowanie i przyspieszy wypłaty przyznanego świadczenia wychowawczego – zapowiada resort rodziny.

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (15:33)

NowyTo jest źle rozwiązanie lepiej podnieść minimalną pensję do 4 tyś na rękę a nie dawać pieniądze patologii i ludziom którzy nie pracują bo i tak dzieci … Czytaj całość

wczoraj (12:44)

0366Będą dostawali po 500, a jak skończą 18 i tak wyjadą ( zamiast te pieniądze zainwestować w przemysl i godziwe zarobki )

wczoraj (14:25)

RealistaWydawać na coś co przyszłości będzie pracować za granicą ;). Niemcy i inne kraje dziękują pis za 500+ bo oni nie musza płacić.

Rozwiń komentarze (3)


Czytaj więcej…

Morawiecki: Rząd przyjął projekt rozszerzenia 500+ na pierwsze

Projekt przewiduje, że prawo do świadczenia 500+ będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia, w tym jedynacy bez względu na dochody rodziny. Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest …

Źródło: rmf24.pl

Rząd przyjął projekt ustawy "500+ na pierwsze dziecko". Pieniądze …

500+” rozszerzony o pierwsze dziecko oficjalnie zaistniał. Rząd właśnie przyjął projekt ustawy, która oprócz przyznania środków na każdego potomka, likwiduje również kryterium dochodowe. Świadczeniem zostanie objęte łącznie 6 mln 800 tys. dzieci.

Źródło: INNPoland.pl

500+ na pierwsze dziecko. Rząd przyjął projekt

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy dotyczący rozszerzenia programu "Rodzina 500+" na pierwsze lub jedyne dziecko – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Źródło: Wprost.pl

500+ na pierwsze dziecko. Rząd na tak

Rząd zdecydował o rozszerzeniu od 1 lipca 2019 r. programu "Rodzina 500+" także na pierwsze lub jedyne dziecko do 18. roku życia – bez kryterium dochodowego. To jeden z projektów wchodzących w skład tzw. Nowej piątki PiS. Na potrzeby ustawy …

Źródło: Bankier

"500 plus" na pierwsze dziecko. Kogo obejmie świadczenie …

Aktualnie wniosek o "500 plus" rodzice muszą złożyć w miesiącu, w którym dziecko się urodziło. Jeśli się spóźnią, pieniądze za ten miesiąc przepadają. Wprowadzone zmiany sprawią, że rodzice będą mieli trzy miesiące na zgłoszenie wniosku, bez ryzyka …

Źródło: Money.pl

500 plus na pierwsze dziecko przyjęte przez rząd. Kiedy wypłata …

Program 500 plus został rozszerzony, a pieniądze zostaną przekazane rodzicom także na pierwsze dziecko. Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli na wypłatę świadczeń. Jak przekonuje minister Elżbieta Rafalska, dzięki programowi „Rodzina 500 plus” …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *