Mocna zapowiedź partnera Biedronia. Przeciwnicy LGBT trafią do …

Mocna zapowiedź partnera Biedronia. Przeciwnicy LGBT trafią do ...

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek

Autor: Michał Baranowski

Krzysztof Śmiszek jest wieloletnim partnerem Roberta Biedronia. Ten urodzony w 1979 roku doktor nauk prawnych będzie w nadchodzących wyborach do europarlamentu „jedynką” na liście partii Wiosna z okręgu dolnośląsko-opolskiego. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Śmiszek zdradził plany tejże partii również na forum krajowym. W szczególności skupił się na prawach osób homoseksualnych. Dodatkowo zapowiedział, że Wiosna będzie starała się wprowadzić takie zmiany w kodeksie karnym, aby zaostrzyć możliwości karania osób nieprzychylnym środowisku LGBT.

Jak jednoznacznie zapowiedział Śmiszek: – Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom.

Przekonywał przy tym, że kwestia wprowadzenia równości małżeńskiej, a tym samym – także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne – to kwestia maksymalnie pięciu lat. W jego opinii: – Związki partnerskie oraz równość małżeńska zostaną w Polsce wprowadzone nie później niż za pięć lat. (…) Dla mnie standardem w 2019 roku jest równość małżeńska, a jeśli mówimy o równości małżeńskiej, to mówimy także o wszystkich prawach i wszystkich obowiązkach, które przysługują małżonkom. M.in. z tego powodu nie zdecydował się on na zawarcie związku małżeńskiego z Biedroniem poza granicami naszego kraju, ponieważ nie chcieli się czuć jak „obywatele gorszej kategorii”.

W wywiadzie padło również pytanie o to, czy polskie społeczeństwo jest gotowe na homoseksualnego prezydenta? Według Śmiszka „postęp zawsze budzi opór”. Jak przekonywał: – Od lat toczy się ta debata nad tym, co już wolno gejowi, a czego jeszcze nie. Choć to nie jest tylko polska specyfika. Tak jeszcze wszędzie, gdzie mniejszościowe grupy społeczne się emancypują. I wszędzie jest tak, że postęp budzi opór.

Na koniec dodawał jeszcze: – W Sejmie mamy gejów i lesbijki. Byłbym przeszczęśliwy, gdyby wzorem Parlamentu Europejskiego powołać u nas koło posłów LGBT i ich przyjaciół. (…) Politycy PiS-u będą się z nami spotykać, będą musieli z nami rozmawiać, podawać nam rękę, pić z nami kawę czy herbatę. Będą musieli siedzieć w tym samym studiu, przy jednym stole i jednocześnie robić swoją obrzydliwą, nienawistną politykę. I w efekcie trudniej im będzie powiedzieć tak jak Korwin jeszcze parę lat temu, że jemu się słowo »gej« kojarzy tylko z innym słowem na »g«


Czytaj więcej…

Czarzasty jednym zdaniem zaorał Śmiszka! „Popraw się chłopaku”

Krzysztof Śmiszek ledwo jeden dzień jest w poważnej polityce za sprawą swojego partnera – Roberta Biedronia – który zdecydował, że będzie „jedynką” na liście „Wiosny”, a już zbiera bęcki. Tym razem przytyk był dziełem przewodniczącego SLD …

Źródło: Najwyższy Czas!

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem …

Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom – powiedział Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner Roberta Biedronia i „jedynka” z list Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Źródło: TVP Info

Polityk Wiosny: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem …

Byłbym przeszczęśliwy, gdyby wzorem Parlamentu Europejskiego powołać u nas koło posłów LGBT i ich przyjaciół" – stwierdził Śmiszek. Działacz ocenił, że politycy PiS-u będą musieli spotykać się z członkami Wiosny, rozmawiać z nimi i podawać im rękę.

Źródło: Do Rzeczy

Partner Biedronia szokuje. Chce wsadzać „homofobów” do więzienia!

Wczoraj został „jedynką” Wiosny do Parlamentu Europejskiego, a już szokuje. Jak informuje portal sejmlog.pl powołując się na „Gazetę Wyborczą”, Krzysztof Śmiszek chce karać więzieniem za homofobię! Czy tak wygląda ta słynna, lewicowa tolerancja?

Źródło: Najwyższy Czas!

Śmiszek chce kary więzienia dla homofobów. Andruszkiewicz …

… zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. I Kaczyński, tak jak Kowalski, pójdzie do więzienia. Tak, jak teraz idzie się do więzienia za rasistowską mowę nienawiści – mówił partner Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Telewizja Republika

Platforma kontra Wiosna. Ostre starcie polityków na Twitterze

Krzysztof Śmiszek – polityk Wiosny i partner Roberta Biedronia – napisał, że nie toleruje "recyklingu polityków", czyli "wymieniania się stołkami". "Porównujecie ludzi do śmieci?" – zapytał rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Głosuj. Głosuj. Podziel się.

Źródło: Wirtualna Polska

Partner Biedronia chciał błysnąć: "Recykling polityków, ciągle ci …

Krzysztof Śmiszek powielił to zdanie w „Śniadaniu w Polsat News”. Szef SLD szybko sprowadził go na ziemię, przypominając historię jego kolegów, a nawet samego Biedronia. Tym samym tropem wyśmiewania takich haseł dołączył Tomasz Lis, Adrian …

Źródło: wPolityce.pl

Mocna zapowiedź partnera Biedronia. Przeciwnicy LGBT trafią do …

Krzysztof Śmiszek jest wieloletnim partnerem Roberta Biedronia. Ten urodzony w 1979 roku doktor nauk prawnych będzie w nadchodzących wyborach do europarlamentu „jedynką” na liście partii Wiosna z okręgu dolnośląsko-opolskiego. W rozmowie z …

Źródło: Super Express

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *