Mistrzostwa świata U-20. Dzień regeneracji Polaków. "Obciążenia …

Ogromny pożar w Pomorskiem. Z ogniem walczyło 65 zastępów ...

Już w momencie losowania grup mistrzostw świata do lat dwudziestu wiadomo było, że starcie Argentyny z Portugalią będzie jednym z największych hitów pierwszej fazy turnieju. Nic dziwnego, że zainteresowanie biletami na starcie w Bielsku-Białej jest bardzo duże. Dotychczas, pomijając spotkania z udziałem Polaków, tylko na jednym meczu turnieju stawiło się ponad dziesięć tysięcy osób. Miało to miejsce w Lublinie, gdzie starcie Senegalu z Kolumbią obejrzało 10 450 widzów. W środę ten wynik może zostać poprawiony. Niewykluczony jest nawet rekord frekwencji na przebudowanym kilka lat temu obiekcie. W marcu 2018 roku towarzyskie starcie reprezentacji Polski i Anglii do lat dwudziestu oglądało 13 745 osób.

Oszczędzali siły

Reprezentacje Argentyny i Portugalii już przed mistrzostwami wymieniano w wąskim gronie kandydatów do końcowego triumfu. Nie od dziś są w tej kategorii wiekowej potęgami. Zespół z Ameryki Południowej ma na koncie aż pięć złotych medali mistrzostw świata U-20, a Europejczycy dwa. Tym razem wydaje się, że to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego przywiozła na turniej bardziej utalentowane pokolenie, jednak pierwsza kolejka fazy grupowej pokazała, iż z Argentyńczykami też trzeba się liczyć. Albicelestes rozbili w Tychach Republikę Południowej Afryki (5:2), imponując ofensywnym rozmachem. Portugalczycy w sobotę nieznacznie ograli Koreę Południową (1:0). Trener Helio Sousa narzekał na sposób, w jaki przycięta jest murawa na bielskim stadionie, ale cieszył się, iż jego zespołowi udało się w drugiej połowie wygrać najmniejszym nakładem sił, z myślą o kolejnych spotkaniach. Można więc być przekonanym, że Portugalczycy nie pokazali jak dotąd wszystkiego, co potrafią.

Przygotowania bez problemów

Obu drużynom powinno być o tyle łatwiej, że pogoda na południu Polski znacznie się poprawiła i tym razem przygotowania do meczu przebiegały w sposób niezakłócony. Argentyńczycy w poniedziałek trenowali już na naturalnej trawie ośrodka treningowego Rekordu Bielsko-Biała, która w zeszłym tygodniu nie nadawała się do użytku z powodu deszczu.


Czytaj więcej…

MŚ U-20: Przedwczesny finał

Już w momencie losowania grup mistrzostw świata do lat dwudziestu wiadomo było, że starcie Argentyny z Portugalią będzie jednym z największych hitów pierwszej fazy turnieju. Nic dziwnego, że zainteresowanie biletami na starcie w Bielsku-Białej jest …

Źródło: Przegląd Sportowy

Mistrzostwa świata U-20. Dzień regeneracji Polaków. "Obciążenia …

Pokonanie reprezentacji Polinezji Francuskiej, choć może nie było wielkim wyczynem, niosło za sobą ładunek psychologiczny. Adrian Benedyczak na przykład zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski do lat 20. – Na meczu był obecny mój tata.

Źródło: WP SportoweFakty

MŚ U-20: Portugalia vs Argentyna. Zapowiedź, typy, kursy

Drugim starciem, które zostanie rozegrana o godzinie 18:00 w ramach Mistrzostw Świata do lat 20, będzie mecz pomiędzy Portugalią i Argentyną. To spotkanie zapowiada się znakomicie, a odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Kto wygra?

Źródło: Goal.pl – piłka nożna

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *