Milionerzy: Wczoraj truł mszyce, a dziś daje tanie złudzenie …

Po latach chyba nikomu nie trzeba już szczególnie tłumaczyć, jak zdobyć milion w „Milionerach”. Dwanaście poprawnych odpowiedzi na dwanaście pytań Huberta Urbańskiego z najrozmaitszych dziedzin. W chwili zwątpienia można zapytać o pomoc publiczność, zadzwonić do przyjaciela lub poczekać na odrzucenie przez komputer dwóch błędnych wariantów – to w skrócie zasady jednego z najpopularniejszych teleturniejów. Brzmi banalnie, ale czy rzeczywiście tak jest?

Jedna z uczestniczek teleturnieju musiała wykazać się rozgległą wiedzą. Nie bała się ryzyka. Z rozsądkiem i poczuciem humoru podchodziła do kolejnych etapów w drodze do miliona. Program opuściła z gwarantowaną kwotą 40 000 złotych. Przy których pytaniach zatrzymała się na dłużej?

a) w Warszawie

b) w Poznaniu

c) w Opolu

d) w Krakowie

Uczestniczka przez dłuższą chwilę zastanawiała się nad definitywną odpowiedzią. Nie chciała korzystać z koła ratunkowego, by pozostawić je na chwilę większego zawahania i niepewności. I słusznie. Zgodnie z intuicją poprosiła Huberta Urbańskiego, by zaznaczył odpowiedź „d”. To właśnie w Krakowie przy ulicy Krowoderskiej na drzwiach mieszkania artysty miała wisieć kartka „Tu mieszka Stanisław Wyspiański i prosi, żeby go nie odwiedzać„.

Kolejne pytanie, które uczestniczka z pewnością zapamięta, było to o walkę z… mszycami. To właśnie na tym etapie wykorzystała swoje ostatnie koło ratunkowe i poprosiła o pomoc publiczność po usłyszeniu z ust prowadzącego:

a) amfetamina

b) mefedron

c) marihuana

d) heroina

Uczestniczka zdecydowanie przyznała, że „ładne to jest pytanie”. W zgodzie z własnymi przeczuciami i wynikami głosowania publiczności zgromadzonej w studiu definitywnie zaznaczyła „mefedron”. I to była poprawna odpowiedź! Mefedron został zsyntetyzowany w 1929 roku – zaburzał funkcjonowanie układu nerwowego mszyc, które stawały się łatwym łupem dla drapieżnych owadów. 

Kolejnym graczem, który stanął do walki o milion jest Marcin – śpiewak windykator z poczuciem humoru. Uczestnik jeszcze przed pierwszym pytaniem zapewnił Huberta Urbańskiego: „Zamierzam Cię zwindykować z miliona złotych”. Później jego dowcip, dystans do siebie i ogromną wiedzę zaprezentował przy udzielaniu kolejnych poprawnych odpowiedzi. Od prowadzącego usłyszał m.in.:

a) grab

b) grabki

c) graba

d) liście

Poprawną odpowiedzią na to pytanie był wariant „c”. Pan Marcin uzasadnił swoją pewność własnymi doświadczeniami i bez wahania zaznaczył „grabę”. Dzięki temu grał dalej. Dalej również nie napotkał na swojej drodze żadnych trudności. Kolejnym pytaniem było:

a) rozpala się na plaży

b) to panisko z Pomorza

c) to wieża z ustępem

d) wpada do Sopociska

Okazało się, że i tym razem pytanie go nie zaskoczyło, bowiem był na wycieczce w Malborku i świetnie pamiętał czym były gdaniska, w związku z tym bez przedłużania stwierdził, że to wieża z ustępem. Hubert Urbański oczywiście potwierdził to, że odpowiedź „c” była poprawna. 


Czytaj więcej…

Milionerzy: Wczoraj truł mszyce, a dziś daje tanie złudzenie …

W zgodzie z własnymi przeczuciami i wynikami głosowania publiczności zgromadzonej w studiu definitywnie zaznaczyła "mefedron". I to była poprawna odpowiedź! Mefedron został zsyntetyzowany w 1929 roku – zaburzał funkcjonowanie układu nerwowego …

Źródło: RMF FM

Milionerzy: Co daje tanie złudzenie szczęścia i truje? I czy Gdanisko …

W zgodzie z własnymi przeczuciami i wynikami głosowania publiczności zgromadzonej w studiu definitywnie zaznaczyła "mefedron". I to była poprawna odpowiedź! Mefedron został zsyntetyzowany w 1929 roku – zaburzał funkcjonowanie układu nerwowego …

Źródło: RMF MAXXX

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *