Milionerzy: Którego smerfa można nazwać kafarem? Co …

a) Ewa

b) Kain

c) Abel

d) Adam

Łukasz przez pierwsze trzy pytania przeszedł bezbłędnie i pewnie. W pytaniu za 2 000 zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego. Komputer odrzucił dwie błędne odpowiedzi. Niestety, akurat z to właśnie jednego z pozostałych wariantów chciał się pozbyć uczestnik. Zdecydował jednak pójść za głosem intuicji i zdecydował zaznaczyć "Abel", ponieważ w pamięci miał to, że Kain i Abel byli dziećmi Adama i Ewy, a ten który zabił – był starszy. Wychodziło więc, że odpowiedź "c" jest słuszna. Okazało się, że pamięć go nie myliła. To była poprawna odpowiedź!

a) kufrem

b) kaloszem

c) samochodem

d) kapeluszem

Gracz tym razem odrzucił na początek "kufer" i "kalosz". Niepewność była zbyt duża – również przy tym pytaniu wykorzystał koło ratunkowe. Publiczność zdecydowaną większością głosów postawiła na "kapelusz". Uczestnik poszedł za podpowiedzią osób zgromadzonych w studiu i zaznaczył wariant "d". To była oczywiście prawidłowa decyzja!

a) hektar

b) 100 arów

c) 1000 akrów

d) 10 000 metrów kwadratowych

Tutaj również nie obyło się bez wątpliwości. Gracz w walce o 20 000 złotych zaczął przeliczenia, po chwili definitywnie zaznaczył odpowiedź „d” mimo, że obliczenia się nie zgadzały. Niestety, to była zła decyzja. Łukasz zakończył grę z 1 000 złotych na koncie.

Kolejna uczestniczka weszła do walki o milion śpiewająco! Razem z Hubertem Urbańskim zaśpiewała fragment przeboju zespołu Trubadurzy „Przyjedź mamo na przysięgę” – wcześniej w eliminacjach właśnie wersy tego utworu musiała ułożyć jak najszybciej w odpowiedniej kolejności! Prowadzący po tym krótkim wokalnym występie stwierdził ochoczo: I to nie jest „Jaka to melodia”! To są „Milionerzy” w TVN!

Po tym akcencie uczestniczka usłyszała pierwsze pytanie, które już na początku sprawiło drobne problemy:

a) gryki

b) ciecierzycy

c) bobu

d) fasoli

Beata poprosiła o pomoc publiczność – niepewność i brak skupienia sprawiły, że już przy pierwszym pytaniu skorzystała z pierwszego koła. Osoby zgromadzone w studiu postawiły na grykę. Uczestniczka zdecydowała się zaznaczyć odpowiedź „a” i to była dobra decyzja.

a) Ważniaka

b) Pracusia

c) Papę Smerfa

d) Osiłka

Tutaj już było łatwiej. Uczestniczka bardzo szybko zaznaczyła d – Osiłka. To była poprawna odpowiedź! Według słownika "kafar" to maszyna do wbijania w grunt pali lub pogardliwe określenie kogoś silnego, postawnego, nierzadko głupawego.

Czy Beata wygra milion? Tego dowiemy się już 3 kwietnia 2019 roku!


Czytaj więcej…

Milionerzy: Którego smerfa można nazwać kafarem? Co …

Którego smerfa pozostałe mogłyby śmiało nazywać kafarem? a) Ważniaka. b) Pracusia. c) Papę Smerfa. d) Osiłka. Tutaj już było łatwiej. Uczestniczka bardzo szybko zaznaczyła d – Osiłka. To była poprawna odpowiedź! Według słownika "kafar" to maszyna …

Źródło: RMF FM

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *