Miasteczko w Ligurii wprowadza limit turystów

Aston Villa awansowała do Premier League

Władze obleganego przez turystów włoskiego miasteczka Riomaggiore w krainie Cinque Terre będą ogłaszać alert, gdy turystów będzie w mieście zbyt wielu. Opracowana przed sezonem procedura przewiduje zatrzymanie napływu turystów już na stacji kolejowej. Pomysł wywołuje protesty.

Jak co roku władze i mieszkańcy malowniczych stron na Riwierze Liguryjskiej przygotowują się na napływ gości z całego świata. W ostatnich latach w związku ze stale rosnącym przepełnieniem dyskutowano w Cinque Terre także na temat propozycji wprowadzenia limitów turystów.

Zapowiedzią tegorocznego sezonu były już majówki, które potwierdziły, że popularność tej części Ligurii stale rośnie, a liczba przybyszów przekracza możliwości małych miasteczek, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wielu turystów dociera tam pociągami i to na stacjach, pękających często w szwach, można zobaczyć niekończące się tłumy, które zmierzają w kierunku atrakcji turystycznych. Dochodzi tam do chaosu, nad którym nikt już nie panuje.

Tej sytuacji postanowiła położyć kres burmistrz Riomaggiore, jednej z pereł tamtejszej turystki. Fabrizia Pecunia zmodyfikowała zasady działania lokalnej Obrony Cywilnej uzupełniając regulamin o procedury w przypadku nadmiernego tłoku turystycznego.

W takich przypadkach, podobnie, jak w czasie gwałtownych zjawisk pogodowych i klęsk żywiołowych, ogłaszany będzie alarm i podejmowane specjalne działania.

Nadzwyczajne zadanie burmistrz powierzyła dyrekcji lokalnych kolei, które na mocy nowego rozporządzenia mają informować odpowiednie służby o liczbie biletów wykupionych przez zmierzających do miejscowości pasażerów.

Chodzi o to, by można było przygotować się na ich przyjęcie. W sytuacjach krytycznego tłoku w pociągach straż miejska będzie musiała zablokować napływ ludzi ze stacji w kierunku miasteczka. Będą musieli pozostać na peronach i w budynku dworcowym.

Dyrekcja kolei protestuje przeciwko nowemu rozporządzeniu i nie wyklucza wejścia na drogę sądową.

Pani burmistrz, cytowana przez dziennik „La Repubblica”, oświadczyła, że nie zamierza wycofać się z rozporządzenia. – Mam obowiązek zapewnić bezpieczeństwo osobom, które do nas przyjeżdżają i tym, którzy u nas mieszkają – wyjaśniła.


Czytaj więcej…

Riomaggiore we Włoszech: tłumy turystów w Cinque Terre. Władze …

Riomaggiore we Włoszech przeżywa kryzys. Z powodu natłoku turystów, władze miasteczka opracowują procedurę zatrzymania napływu turystów na stacji kolejowej. Pomysł wywołuje liczne protesty.

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Turyści niczym klęska żywiołowa. Miasto ogłosi alarm, gdy będzie …

Władze obleganego przez turystów włoskiego miasteczka Riomaggiore w krainie Cinque Terre będą ogłaszać alert, gdy turystów będzie w mieście zbyt wielu. Opracowana przed sezonem procedura przewiduje zatrzymanie napływu turystów już na stacji …

Źródło: TVN24 BiS

Miasto nie radzi sobie z turystami. Będzie alarm

Riomaggiore to niewielka miejscowość we Włoszech. Urokliwe miasteczko co roku oblegane jest przez turystów. Włodarzom momentami trudno zapanować nad tłumem. Wpadli więc na nietypowy pomysł. W przypadku nadmiernego tłoku w Riomaggiore …

Źródło: fakt.pl

Alarm w Cinque Terre. Turyści będą zatrzymywani na dworcu bez …

Regulamin Obrony Cywilnej Riomaggiore został uzupełniony o procedury, które należy zastosować w razie nadmiernego oblężenia turystycznego. W takich przypadkach podobnie jak przy klęskach żywiołowych czy gwałtownych zjawiskach pogodowych …

Źródło: Gazeta.pl

Miasteczko w Ligurii wprowadza limit turystów

Władze obleganego przez turystów włoskiego miasteczka Riomaggiore w krainie Cinque Terre będą ogłaszać alert z powodu nadmiernego tłoku. Opracowana przed sezonem procedura przewiduje zatrzymanie napływu turystów na stacji kolejowej. Pomysł …

Źródło: PropertyNews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *