“MEN”: Henderson może zastąpić de Geę w Manchesterze United

“MEN”: Henderson może zastąpić de Geę w Manchesterze United
Sheffield United

David de Gea wciąż nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości. Władze “Manchesteru United” są zdeterminowani, by Hiszpan został na Old Trafford na kolejny sezon. Następcą 28-latka może zostać Dean Henderson, który wywalczył z Sheffield awans do Premier League.

Najbliższa przyszłość Davida de Gei wciąż nie jest jasna. Kontrakt hiszpańskiego bramkarza z Manchesterem United wygasa za rok, a do porozumienia na ten moment jest bardzo daleko. Jeśli 28-latek nie zamierza pozostać na Old Trafford, dla “Czerwonych Diabłów” najbliższe okienko transferowe jest ostatnim momentem, w którym będzie mogło zarobić na bramkarzu.

Do jasnego postawienia sprawy jest jednak daleko. David de Gea wciąż nie jest pewien swojej przyszłości, a wątpliwości wzmógł w nim rozczarowujący sezon 2018/19. Źródła bliskie bramkarza mówią, że Hiszpan potrzebuje czasu przed podjęciem ostatecznej decyzji. De Geą poważnie interesuje się Paris Saint-Germain. Gdyby bramkarz odszedł do stolicy Francji, miejsce między słupkami na Old Trafford mógłby zająć Dean Henderson.

22-letni Anglik był w tym sezonie pierwszym bramkarzem Sheffield United, które wywalczyło awans do Premier League. Hendersonowi zależy na grze w Premier League, jednak nie chce opuszczać Old Trafford na stałe, gdyż czeka na rozwój sytuacji w sprawie de Gei. Manchester United może dołączyć Deana do pierwszej drużyny także w wypadku pozostania hiszpańskiego bramkarza – wtedy rywalizowałby o bycie drugim bramkarzem z 32-letnim Sergio Romero.

Henderson w zeszłym tygodniu poleciał do Las Vegas, by cieszyć się nieoczekiwanym sukcesem z kolegami z Sheffield. W sprawie jego przyszłości wypowiedział się Ole Gunnar Solskjaer: – Zobaczymy, co będzie z Deanem. Wywalczył awans z Sheffield i był fantastyczny. Dla niego granie przez rok w Premier League może być najlepszym rozwiązaniem.

Mogłoby się wydawać, że Manchester United chciałby za wszelką cenę sprzedać de Geę, gdyby ten zdecydował się nie przedłużać umowy. Jak dowiedziało się jednak Manchester Evening News od zaufanego źródła ze strony klubu, “Czerwone Diabły” są w stanie poświęcić możliwe pieniądze, byle tylko Hiszpan został na Old Trafford kolejny sezon.

Zainteresowanie Hendersonem wyraziło ostatnio także Norwich, które do Premier League awansowało z pierwszego miejsca. “Kanarki” szukają młodszego zastępcy dla Tima Krula i byłyby zainteresowane transferem definitywnym. Agenci Hendersona przed dwoma tygodniami rozmawiały z władzami Manchesteru United w sprawie ewentualnej przyszłej umowy, która znacznie polepszyłaby aktualne zapisy. Aktualna obowiązuje do 2020 roku, a sam zainteresowany zdaje sobie sprawę z zainteresowania klubów, w których mógłby liczyć na regularne występy.

Aktualnie głowę piłkarza zajmują mistrzostwa świata do lat 21, które zainaugurowane zostaną za niecałe miesiąc. Wcześniej z Hendersonem rozmawiał selekcjoner dorosłej kadry, Gareth Southgate, który zapewnił go, że w końcu dostanie powołanie. Trener ma poważne zastrzeżenia do aktualnego pierwszego bramkarza – Jordana Pickforda, niepewny status mają także Jack Butland i Tom Heaton.

 


Czytaj więcej…

MEN”: Henderson może zastąpić de Geę w Manchesterze United

David de Gea wciąż nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości. Władze “Manchesteru United” są zdeterminowani, by Hiszpan został na Old Trafford na kolejny sezon. Następcą 28-latka może zostać Dean Henderson, który wywalczył z Sheffield awans do …

Źródło: ManUtd.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *