Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje …

Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje ...

Nastał smutny dzień dla polskiego kina. W piątek 19 kwietnia zmarła Maria Wachowiak, wybitna aktorka, którą sympatycy kina znają z produkcji takich jak m.in. Pożegniania, Szklana góra, Daleka jest droga. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. Pewne jest jednak, że w dniu śmierci skończyła 80 lat.

Maria Wachowiak urodziła się w Warszawie rok przed wybuchem II Wojny Światowej. Od młodości wiedziała, że chce być aktorką i robiła wszystko by spełnić swe marzenia. Właśnie dlatego ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Tuż po niej rozpoczęła pracę w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Popularność przyniosły jej jednak dopiero role filmowe – w tym główna rola żeńska w filmie Pożegnania Wojciecha Jerzego Hasa. Dodatkowo wcielała się m.in. w George Sand w Wielkiej miłości Balzaka i Ewy Brzeskiej w Układzie Krążenia. 

W 1982 r. Maria przeniosła się do Niemiec Zachodnich. To właśnie tam kontynuowała karierę jako Maria Wachowiak-Holoubek. Nazwisko zachowała po byłym mężu, aktorze Gustawie Holoubku. U naszych zachodnich sąsiadów jest znana lepiej jako Maria Wachowiak-Holonbeck. Właśnie pod tym nazwiskiem występowała w telenoweli Lindenstrasse.

Wachowiak ma także przygodę z radiem. W latach 80. pracowała w Radiu Wolna Europa.

Zobacz: Mya-Lecia Naylor nie żyje. 16-letnia gwiazda miała zagrać w nowym “Wiedźminie”

Zobacz: Ryszard Kaja nie żyje. Wybitny polski artysta zmarł w wieku 57 lat

Zobacz: Zmarła 90-letnia matka Angeli Merkel. Urodzona w Polsce Herling Kasner nie żyje


Czytaj więcej…

Zmarła aktorka Maria Wachowiak

W Niemczech zmarła Maria Wachowiak. Aktorka, którą widzowie mogą pamiętać jako fordanserkę Lidkę z „Pożegnań” Wojciecha Hasa czy George Sand z serialu „Wielka miłość Balzaca”. Urodziła się 5 sierpnia 1938 roku w Warszawie. W 1960 roku …

Źródło: Rzeczpospolita

Maria Wachowiak nie żyje. Zmarła ceniona aktorka filmowa i teatralna

Maria Wachowiak urodziła się w Warszawie rok przed wybuchem II Wojny Światowej. Od młodości wiedziała, że chce być aktorką i robiła wszystko by spełnić swe marzenia. Właśnie dlatego ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Źródło: Jastrząb Post

Maria Wachowiak nie żyje. Aktorka miała 80 lat

Maria Wachowiak zasłynęła występami w takich filmach jak "Pożegnania", "Szklana góra", "Daleka jest droga", a także burzliwym związkiem z Gustawem Holoubkiem. Z Polski wyjechała tuż przed wybuchem stanu wojennego i kontynuowała karierę filmową …

Źródło: o2

Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje …

Choć wielu Polaków nie mogło się z tym pogodzić, Maria Wachowiak dzięki tej decyzji cieszyć się mogła spektakularną rozpoznawalnością. Niestety serwis Filmpolski opublikował właśnie informację, iż 19 kwietnia artystka zmarła w wieku 80 lat. To tragiczna …

Źródło: Pikio.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *