Mecz towarzyski. Francja – Boliwia 2-0 (2-0)

Aston Villa awansowała do Premier League

2 czerwca w Nantes odbyło się spotkanie towarzyskie pomiędzy drużynami Francji i Boliwii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Francji 2-0.

Francja

Boliwia

2

0

T. Lemar 5′

A. Griezmann 43′

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji (”Trójkolorowi”) w piątej minucie spotkania, gdy Thomas Lemar zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Antoine Griezmann.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Adrianowi Jusinowi z Boliwii. Była to 29. minuta meczu.

Reprezentacja Boliwii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Trójkolorowych”, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 2-0 podwyższył Antoine Griezmann.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę jedenastka Francji rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Pavarda, Kyliana Mbappégo weszli Léo Dubois, Wissam Ben Yedder. Także w drużynie Boliwii w czasie przerwy zaszły zmiany, za Samuela Galindę wszedł Fernando Saucedo. Trener ”Trójkolorowych” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Lemara. Na boisko wszedł Kingsley Coman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Erwin Saavedra został zmieniony przez Roberta Fernándeza. Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili reprezentanci Boliwii: Raúl Castro Peñaloza, Alejandro Chumacero, Diego Bejarano, Adrian Jusino, na ich miejsce weszli: Henry Vaca, Diego Wayar, Saúl Torres, José Carrasco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tanguy’ego NDombèlégo, Lucasa Digne’a, Samuela Umtitiego zajęli: Blaise Matuidi, Ferland Mendy, Kurt Zouma.

Carlos Emilio Lampe Porras

79′

Lucas Digne

Marvin Orlando Bejarano Jimenez

46′

Benjamin Pavard

Luis Fernando Haquin Lopez

89′

Samuel Umtiti

Erwin Mario Saavedra Flores

66′

Raphael Varane

Diego Bejarano Ibañez

85′

5′ 66′

Thomas Lemar

Raúl Castro Peñaloza

73′

66′

Tanguy NDombèlé Alvaro

Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte

81′

Paul Pogba

Samuel Galindo Suheiro

46′

43′

Antoine Griezmann

Adrian Jusino

29′ 89′

46′

Javier Rojas Iguaro

46′

Léo Dubois

Mario Alberto Cuellar Saavedra

Clément Lenglet

Saúl Torres Rojas

85′

79′

Ferland Mendy

José María Carrasco Sanguino

89′

89′

Kurt Happy Zouma

Roberto Carlos Fernández Toro

66′

66′

Kingsley Coman

Fernando Javier Saucedo Pereyra

46′

N’Golo Kanté

Henry Vaca Urquisa

73′

66′

Blaise Matuidi

Diego Horacio Wayar Cruz

81′

46′

Wissam Ben Yedder

Cristian Paul Arano Ruiz

Olivier Giroud

Gilbert Álvarez Vargas

Rodrigo Luis Ramallo Cornejo

Jedenastka Francji była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał ”Trójkolorowych” żadną kartką, natomiast piłkarzom Boliwii wręczył jedną żółtą.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.