Mecz Polska-Łotwa w Warszawie. Zmiany w komunikacji

Mecz Polska-Łotwa w Warszawie. Zmiany w komunikacji

Mecz rozpocznie się o godz. 20.45; jego zakończenie planowane jest na godz. 22.30.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że posiadacze biletów, biletów-zaproszeń oraz akredytacji wydanych na mecz przez UEFA są uprawnieni do darmowego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego w granicach pierwszej strefy biletowej. Mogą bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź (Park & Ride). Posiadacze tych dokumentów są też uprawnieni do bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Mazowieckich. Zasady obowiązują od niedzieli, 24 marca od godz. 6 do poniedziałku, 25 marca, do godz. 1.

Od godz. 18.30 do zakończenia akcji rozwozowej, w związku z wyznaczeniem przejścia dla pieszych przez północną jezdnię al. Waszyngtona na wysokości przystanku Rondo Waszyngtona 01 (w kierunku mostu Poniatowskiego) przystanek ten ulega zawieszeniu. W zastępstwie uruchomiony będzie tymczasowy przystanek zastępczy ok. 30 metrów przed podstawową lokalizacją. Zmieniony będzie charakter przystanków Wybrzeże Szczecińskie 01 i 02 z warunkowych na stałe. Przystanki obowiązywać będą dla linii 102, 146 i 147.

Od godz. 18.30 do zakończenia akcji rozwozowej, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy 125, 135 i 202 będą kierowane na trasy objazdowe.

W godz. od 18.30 do ok. godz. 20.45 będzie wprowadzona specjalna organizacja ruchu. Strefa Saskiej Kępy zostanie zamknięta dla prywatnego, indywidualnego ruchu kołowego. Autobusy linii 117, 138 i 146 w tym rejonie kursować będą trasami podstawowymi.

Aby ułatwić dojazd na mecz, pociągi linii metra M1 i M2 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością w godz. 18.30-20.45. Pociągi SKM i KM będą kursować zgodnie z obowiązującym w tym dniu rozkładem jazdy.

Po zakończeniu meczu możliwe jest wyłączenie ruchu na moście Poniatowskiego oraz wprowadzenie komunikacji zastępczej za tramwaje.

Na ok. 15 min. przed zakończeniem meczu może nastąpić całkowite wyłączenie ruchu kołowego na moście Poniatowskiego w obu kierunkach na odcinku od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona. Możliwe jest też całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego w obu kierunkach na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona w ciągu Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego.

W przypadku zamknięcia ww. ciągów komunikacyjnych na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

Szczegóły zmienionego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej znajdują się na stronie internetowej ZTM – www.ztm.waw.pl 

(JaS)


Czytaj więcej…

Warszawa: Mecz Polska-Łotwa. Zmiany w komunikacji miejskiej

W niedzielę odbędzie się mecz piłki nożnej Polska-Łotwa. Do spotkania dojdzie na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W związku z tym ZTM wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywały od niedzieli 24 marca od …

Źródło: Onet.pl

Polska – Łotwa. O fotel lidera grupy G. Kiedy mecz, składy

Mecz z Łotwą będzie drugim występem Polaków w eliminacjach Euro 2020. To może być wymarzony początek piłkarskiej wiosny dla polskiej reprezentacji. Zwycięstwo powinno dać jej fotel lidera grupy G. Początek spotkania w niedzielę 24 marca o godzinie …

Źródło: Sport TVN24

Mecz Polska-Łotwa w Warszawie. Zmiany w komunikacji

W niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz piłki nożnej Polska-Łotwa. W związku z tym ZTM wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywały od niedzieli 24 marca od godz. 6 do poniedziałku 25 marca …

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *