Geografię na poziomie rozszerzonym zdawało w środę 71 tys. osób, co stanowi ponad 26 proc. tegorocznych maturzystów. Poniżej publikujemy arkusz CKE – geografia – poziom rozszerzony oraz odpowiedzi zaproponowane przez eksperta współpracującego z Interia.pl.

Geografia na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Aktualnie maturzyści chętniej niż geografię zdają tylko język angielski. Egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym trwał 180 minut.

Każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z jęz. polskiego, z jęz. obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru – może ich wybrać maksymalnie sześć. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego.

Poniżej publikujemy arkusz CKE – geografia – poziom rozszerzony oraz pierwsze nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. 

Od 6 maja – kiedy to rozpoczęła się sesja matur 2019 – codziennie publikowaliśmy arkusze CKE z kolejnych egzaminów wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Znajdziecie je w naszym raporcie specjalnym „Matura 2019. Arkusze”(tutaj)

GEOGRAFIA – poziom rozszerzony – ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Barwny załącznik do arkusza (pobierz tutaj)

ODPOWIEDZI NA POZOSTAŁE PYTANIA ZNAJDZIECIE W PORTALU INTERIA>>>