Matura 2019: Geografia poziom rozszerzony

Matura 2019: Geografia poziom rozszerzony

Matura 2019

Autor: Shutterstock

Geografia to drugi najchętniej zdawany przez uczniów przedmiot na maturze. W tym roku matura z geografii rozszerzonej odbędzie się w środę, 15 maja o godzinie 9:00. Na SE.PL przeprowadzimy relację na żywo z tego egzaminu, zbierając komentarze oraz pokazując arkusze CKE i odpowiedzi.

W ramach powtórki warto rozwiązać zadania z arkuszy z poprzednich lat, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że zadania się powtórzą lub będą podobne. Wykonywanie ćwiczeń z arkuszy w Internecie może pomóc w zorientowaniu się, jak wyglądają zadania na maturze z geografii i co sprawdzają. Matury z geografii rozszerzonej nie da się nie zdać. Nie jest wymagany próg 30 proc., tak jak w przypadku egzaminów na poziomie podstawowym. Termin poprawkowej matury przypada na 20 sierpnia 2019 roku.

Wakacje po maturze? Sprawdź sposoby na znalezienie tanich lotów

RELACJA NA ŻYWO – WCIŚNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

CZYTAJ: Matura 2019 geografia rozszerzona. ARKUSZE I ODPOWIEDZI

CZYTAJ: OSTRE KOMENTARZE MATURZYSTÓW. „D*PA, POJE*ANA”, „TRUDNA”, „KOSMOS”

10:30 Egzamin z geografii rozpoczął się o godz. 9, a z historii sztuki o godz. 14.

10:00 Dziś maturę z geografii i historii zdawać będą także abiturienci z wcześniejszych roczników.

9:30 Geografia od lat znajduje się w grupie przedmiotów najchętniej wybieranych przez maturzystów – zajmuje drugie miejsce, po języku angielskim na poziomie rozszerzonym. Historia sztuki należy do przedmiotów rzadko wybieranych.

15-05-2019 9:00 Chęć zdawania egzaminu z geografii zadeklarowało 71,6 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 26,6 proc., a z historii sztuki – 3 tys., czyli 1,4 proc.

19:00 W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru są zdawane na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także – na tym poziomie – matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Wśród maturzystów – co roku – są osoby, które decydują się zdawać egzaminy z kilku języków obcych.

18:00 Poziom rozszerzony matury z geografii ma jedną ważną zaletę – nie da się go nie zdać. Jest to matura dodatkowa, którą piszą uczniowie chętni, dlatego nie jest wymagany próg 30 proc. maksymalnej liczby punktów, tak jak w przypadku egzaminów na poziomie podstawowym.

17:00 Jak wynika z danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym roku na geografię zdecydowało się 71 551 maturzystów, czyli 26,6 proc. wszystkich zdających.

16:30 Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia. Abiturienci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. 

14-05-2019 16:00 We wtorek, 15.05 rozpocznie się egzamin maturalny z geografii. Zarówno piszący poziom podstawowy, jak i rozszerzony, zaczynają o godzinie 9:00. Z kolei o g. 14:00 chętnie maturzyści podejdą do egzaminu z historii sztuki.


Czytaj więcej…

Matura 2019: geografia – poziom rozszerzony [ARKUSZE I …

Matura 2019. Dziś egzamin z geografii. To drugi najchętniej zdawany przez uczniów przedmiot na maturze. Uczniowie zmierzyli się z egzaminem maturalnym na poziomie rozszerzonym. Poniżej opublikujemy arkusze egzaminacyjne CKE z geografii oraz …

Źródło: Onet.pl

Matura 2019: Geografia poziom rozszerzony

Geografię na poziomie rozszerzonym zdaje dziś około 71 tys. osób, co stanowi ponad 26 proc. tegorocznych maturzystów. Jak wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, geografia to drugi najpopularniejszy przedmiot dodatkowy. Na maturze 2019 …

Źródło: Interia

Matura 2019: Dziś egzamin z geografii i historii sztuki

W środę, 15 maja 2019 tegoroczni maturzyści zmierzą się z egzaminem z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oba egzaminy rozpoczną się o godz. 9. Z kolei o godz. 14 chętni będą zdawali maturę z historii sztuki. Po zakończeniu …

Źródło: RMF 24

Kolejny dzień matur. Dziś geografia i historia sztuki

2019. Dziś uczniowie zmierzą się z geografią oraz historią sztuki. … Dziś maturę z geografii i historii zdawać będą także abiturienci z wcześniejszych roczników. … Aby zdać maturę, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Źródło: Onet.pl

Matura 2019 geografia rozszerzona. Ostre komentarze maturzystów …

Geografia to drugi najchętniej zdawany przez uczniów przedmiot na maturze. W tym roku matura z geografii rozszerzonej odbędzie się w środę, 15 maja o godzinie 9:00. Na SE.PL przeprowadzimy relację na żywo z tego egzaminu, zbierając komentarze oraz …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Matura z geografii 2019 TERMIN – co będzie na maturze? Jakie …

Matura rozszerzona z geografii odbędzie się 15 maja o godzinie 9:00 i będzie trwała 180 minut. W ramach powtórki warto porobić zadania z arkuszy z poprzednich lat – jest duże prawdopodobieństwo, że zadania się powtórzą lub będą bardzo podobne.

Źródło: Gazeta Krakowska

Matura 2019 geografia odpowiedzi ARKUSZE CKE + Rozwiązania …

Przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg zaliczenia). . Arkusze CKE 2019 z Geografii poziom rozszerzonyarkusze CKE znajdziesz w tym …

Źródło: Gazeta Współczesna

Matura 2019 GEOGRAFIA poziom rozszerzony ODPOWIEDZI I …

Matura 2019. Geografia – poziom rozszerzony 15.05.2019. W środę, 15 maja 2019 (15.05.2019), tegoroczni maturzyści zmierzą się z egzaminem maturalnym z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oba egzaminy rozpoczęły się o godz. 9.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Matura 2019. Dziś geografia i historia sztuki

Maturzyści w środę rano przystąpią do pisemnego egzaminu z geografii. Po południu będzie egzamin z historii sztuki. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę. Chęć zdawania egzaminu z …

Źródło: Dziennik.pl

Matura 2019: geografia – arkusze CKE, odpowiedzi, zadania

Matura 2019: geografia – arkusze, odpowiedzi, zadania – to informacje, które najbardziej interesują wszystkich tegorocznych maturzystów. Za nimi połowa miesiąca i kilka, bardzo ważnych w ich życiu, egzaminów. To właśnie od wyników matury zależy, czy …

Źródło: Radio Eska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *