Matura 2019. Dziś egzamin maturalny z matematyki na poziomie …

Matura 2019. Dziś egzamin maturalny z matematyki na poziomie ...

Drugi dzień maturalnego maratonu. Czas na obowiązkową maturę 2019 z matematyki na poziomie podstawowym. Na salę maturzyści mogli wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator z najprostszymi funkcjami. Zdający dostali też tablice i wzory matematyczne. W tym roku do egzaminu maturalnego z matematyki przystąpiło 269,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz 41 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników.

Matura z matematyki to zarówno test, gdzie zdający musieli wybrać jedną poprawną odpowiedź, jak i zadania otwarte, w których maturzyści sami rozwiązywali zadania lub odpowiadali na pytania. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogą zdobyć maksymalnie 50 punktów. Na napisanie matury z matematyki zdający mieli 170 minut. Aby zdać maturę, trzeba mieć minimum 30 procent punktów. TU znajdziecie odpowiedzi i arkusze maturalne z matematyki.

Relacje uczniów

Zdania uczniów po maturze z matematyki są podzielone. Dla jednych zadania z matematyki były proste, dla innych – wyjątkowo trudne. Nie zabrakło również porównań z wczorajszym egzaminem maturalnym z języka polskiego.

Alarmy bombowe

Kolejny dzień matur to kolejny dzień informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych w szkołach. – Część szkół zgłosiła okręgowym komisjom egzaminacyjnym otrzymanie wiadomości e-mail informującej o podłożeniu na terenach tych szkół ładunków wybuchowych. W każdym takim przypadku dyrektorzy szkół informowali również odpowiednie służby, które dokonały sprawdzenia bezpieczeństwa ludzi i mienia. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. Nie wystąpiło żadne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia maturzystów oraz pracowników szkół – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Z informacji, jakie podał szef CKE, wynika, że „663 szkoły zgłosiły do OKE fakt otrzymania drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szkoły”. Straż pożarna i policja weryfikowali wszystkie zgłoszenia i sprawdzali budynki. W 481 szkołach egzamin rozpoczął się o godzinie 9 (zgodnie z harmonogramem), a w 181 szkołach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem. W jednej szkole (w liceum zaocznym) egzamin został przerwany, a maturzyści przystąpią do niego w czerwcu.

Przypomnijmy, że w poniedziałek rano informacje o rzekomych bombach w szkołach otrzymało kilkadziesiąt placówek w całym kraju. W związku z tym w kilku z nich matury rozpoczęły się z opóźnieniem. W jednej ze szkół we Wrocławiu egzamin został przerwany.

Matura 2018 z matematyki

Garść statystyk. W 2018 roku w liceach egzamin pisemny z matematyki zdało 87 proc. maturzystów (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 61 proc., na rozszerzonym – 37 proc.). Z kolei w technikach egzamin pisemny z matematyki zdało 75 proc. maturzystów (średni wynik na poziomie podstawowym to 45 proc., na rozszerzonym – 17 proc.).

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym przeprowadzony będzie w czwartek 9 maja. Chęć przystąpienia do niego zadeklarowało 67,6 tys. abiturientów.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 4 lipca.

Matura z języka polskiego. Egzamin maturalny i alarmy bombowe w szkołach

Matura 2019. Odpowiedzi i arkusze zadań z języka polskiego


Czytaj więcej…

Maturzyści dziś mierzą się z egzaminem z matematyki

Matura z matematyki – o godzinie 9 rozpoczął się kolejny egzamin. Ponad 311 tys. abiturientów pisało obowiązkowy dla wszystkich maturzystów pisemny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W Onecie prezentujemy arkusze i odpowiedzi.

Źródło: Onet.pl

Matura 2019. Dziś egzamin maturalny z matematyki na poziomie …

Zdający dostaną też tablice i wzory matematyczne. Na napisanie egzaminu mają 170 minut. Matura 2019 – egzaminy od 6 do 25 maja. Zobacz harmonogram >>>. Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych na …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Matura 2019 z matematyki. Uczniowie zmagali się z kolejnym …

Drugi dzień maturalnego maratonu. Czas na obowiązkową maturę 2019 z matematyki na poziomie podstawowym. Na salę maturzyści mogli wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator z najprostszymi funkcjami. Zdający dostali też tablice i wzory matematyczne.

Źródło: fakt.pl

Drugi dzień matur. Uczniowie napiszą egzamin z matematyki na …

Na napisanie egzaminu uczniowie będą mieli 170 minut. Każdy z absolwentów może wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator. Przed egzaminem nauczyciele rozdadzą uczniom tablice oraz wzory matematyczne. Aby zdać, uczniowie muszą uzyskać minimum …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *