Majka i Nibali zdenerwowani na faworyta. "Tak nie wygrasz Giro"

Niedziele handlowe Maj 2019. Kiedy zamknięte sklepy w niedzielę ...

Roglić i Nibali – te dwa nazwiska najczęściej przewijają się we włoskich mediach. Zdaniem zagranicznych dziennikarzy wymieniona dwójka ma powalczyć o wygraną w całym wyścigu. Słoweńca szanse są dużo większe, bo ma nad Włochem ponad 1,5 minuty przewagi w klasyfikacji generalnej. O Rafale Majce nikt głośno nie mówi, choć Polak traci do Nibalego zaledwie 19 sekund.

Ciekawie było w piątek, kiedy kolarzy czekał pierwszy morderczy podjazd. Wygrał Ilnur Zakarin, Majka przyjechał szósty, a 50 sekund za Polakiem – Nibali wraz z Rogliciem.

Zgred długo trzymał w grupie z faworytami, aż w końcu się odłączył. – Roglić jest mocny. Wie, że ma przewagę, dlatego jechał spokojnie – powiedział w rozmowie z Eurosportem nasz najlepszy kolarz.

Nibali na mecie nie owijał w bawełnę i dość ostro zaatakował Słoweńca. – Cały czas jechał przyklejony do mojego koła. Powiedziałem mu, żeby też poprowadził. Nic nie odpowiedział. Jadąc w ten sposób, nie wygra wyścigu – cytuje Włocha „La Gazzetta dello Sport”. W wojenkę psychologiczną wplątał naszego najlepszego kolarza. – Majka również był zły na Roglicia. Też zwrócił mu uwagę. Rzucił do niego: „musisz pomagać” – kontynuuje Nibali.

Dziennikarze największego dziennika w Italii zwrócili uwagę na postawę Włocha i Słoweńca po przekroczeniu linii mety. Roglić pokazał zaciśniętą pięść, za to Nibali – otwartą dłoń. „Nasz kolarz zagrał z Primożem w papier, nożyce, kamień” – możemy przeczytać w sobotnim wydaniu „La Gazzetta”. Media narzekają również na postawę Słoweńca, który jest wycofany i nie chce rozmawiać z nikim po etapach. „Jest zimny jak Robocop. Po prostu wykonuje swoją robotę” – piszą o nim Włosi.

W sobotę kolejny trudny górski etap. Kolarze mają do przejechania 131 km z Saint Vincent do Courmayer. Podczas prezentacji ekip przed etapem Roglić znów nie chciał z nikim rozmawiać, za to Nibali udzielił wywiadu tylko włoskiej telewizji publicznej Rai.

Transmisja Giro d’Italia w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.


Czytaj więcej…

Majka i Nibali zdenerwowani na faworyta. "Tak nie wygrasz Giro"

W Giro d'Italia zaczęła się mała wojenka psychologiczna, którą rozpętał Vincenzo Nibali. Włoch otwarcie zaatakował uważanego za głównego faworyta wyścigu Primoża Roglicia. – Jeśli dalej będzie tak zachowawczo jechał, nie wygra – powiedział rekin z …

Źródło: TVN24 Sport

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *