Łukacijewska krytykuje Cimoszewicza: Jak się człowiek nie stara, to …

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z ...

zobacz więcej wideo »

OBEJRZYJ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „FAKTY PO FAKTACH” NA TVN24GO >>

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska – 22, a Wiosna Roberta Biedronia – trzy. Frekwencja wyniosła 45,68 procent.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU. ZOBACZ OFICJALNE WYNIKI >>>

Do Parlamentu Europejskiego dostała się między innymi Elżbieta Łukacijewska, która startowała z 10. miejsca z listy Koalicji Europejskiej w okręgu podkarpackim. Zdobyła 40 737 głosów. Tylko w gminie Cisna zagłosowało na nią 243 na 798 wyborców. Za nią znaleźli się Bogdan Rzońca i Tomasz Poręba z PiS, zdobywając odpowiednio 139 i 104 głosy.

Zmiany w rządzie Morawieckiego. Giełda nazwisk. CZYTAJ WIĘCEJ >>

W czwartek w „Faktach po Faktach” w TVN24 Łukacijewska odniosła się do opinii lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który zasugerował we wpisie na Twitterze, że jej sukces jest spowodowany głosowaniem „ludności napływowej”.

– Myślę, że chyba to były nieprzemyślane słowa i Grzegorz ich żałuje – powiedziała.

Według niej „w całej Polsce, we wszystkich miastach znajdziemy ludzi napływowych”. – W Cisnej są wspaniali mieszkańcy, przedsiębiorczy i dziękuję im za wsparcie, poparcie i to, że mam przyjemność tam mieszkać – dodała.

Pełna lista polskich europosłów >>

Oglądaj

Łukacijewska: chyba to były nieprzemyślane słowa i Grzegorz ich żałuje

Wideo: tvn24
Łukacijewska: chyba to były nieprzemyślane słowa i Grzegorz ich żałuje

Jak podkreśliła, „partię się tworzy nie po to, żeby przegrywać wybory kilkoma procentami, ale po to, żeby je wygrywać”.

– A wygrywać pozwalają tylko i wyłącznie wyborcy – przekonywała.

– Z całą świadomością podjęłam się tej walki, jestem zaprawiona w boju i wierzyłam w wyborców – podkreśliła Łukacijewska, która w niedzielnych wyborach obroniła mandat eurodeputowanej.

Jak mówiła, „to nie jest tak, że ja przez ostatni miesiąc pracuję, tylko odkąd weszłam do polityki – od 19 lat – jestem wśród ludzi, szanuję ludzi, staram się dyskutować z tymi, którzy mają inne poglądy”.

– Myślę też, że ludzie doceniają moją pracę, to że jestem normalna i każdego szanuję – dodała.

Łukacijewska zapewniała także, że pomagała i pomaga ludziom „nie pytając skąd są i jakiej przynależności politycznej”. – Moja wygrana też pokazuje, że ludzie bardzo świadomie oddali na mnie głos. Nie na Koalicję Europejską, tylko na Elżbietę Łukacijewską – dodała.

Wybory do europarlamenty 2019. SPECJALNY SERWIS TVN24.PL >>

Europosłanka pytana, jaki jest – jej zdaniem – przepis na sukces w wyborach, odpowiedziała, że „zasuwa się od rana do wieczora”.

– Rozpisaliśmy sobie cały kalendarz dzień po dniu: co robimy, gdzie jesteśmy, jaką grupą. I pracujemy od rana do wieczora nie patrząc czy jest pogoda, czy nie – wyjaśniała. – Spotykamy się na rynkach, przy warzywniakach, na ulicy, w autobusie, nie boimy się ludzi i myślę, że ludzie to doceniają – dodała.

Jak mówiła Łukacijewska, „zabrakło aktywności wielu moich kolegów na listach”. Pytana, czy innym kandydatom nie chciało się prowadzić tak aktywnej kampanii, odparła, że „każdemu, kto startuje zależy na mandacie”.

– Natomiast na pewno, jeśli się otrzymuje „jedynkę”, pierwszą pozycję – w Warszawie na przykład – to prawie jest się na sto procent pewnym wygranej – powiedziała.

Jej zdaniem, w takiej sytuacji „szacunek do wszystkich kolegów z listy i do wyborców nakazuje tym bardziej pracować”.

– Jestem rozczarowana, że na przykład pan (Włodzimierz, „jedynka” na liście KE w okręgu warszawskim – przy. red.) Cimoszewicz nie podjął tego wyzwania i trudu – dodała.

Europosłanka była także pytana, czy koalicja partii opozycyjnych – w obecnej lub innej formie – ma szansę w wyborach parlamentarnych na jesieni. – Wierzę, że ma, pod warunkiem, że nastąpią pewne zamiany, czyli że troszeczkę dopuści się młodych osób, nowych twarzy, kobiet – odpowiedziała.

Jej zdaniem, kobiety są „wojowniczkami (..) i w kulturalny sposób umieją walczyć, zdobywać wyborców”.

– Wierzę, że jeżeli się przeanalizuje to wszystko, co się wydarzyło, jeżeli chcemy wygrać – a po to jest podkreślam partia i po to my działamy, żeby zdobywać głosy i wygrywać – to jest możliwe, że ten wynik będzie naprawdę satysfakcjonujący, bo jest potencjał – powiedziała.

– Zmiana pokoleniowa jest potrzebna, nie ulega wątpliwości. Młodzi ludzie patrzą zupełnie inaczej na otaczający nas świat – przekonywała.

Oglądaj

Łukacijewska: kobiety w kulturalny sposób umieją walczyć i zdobywać wyborców

Wideo: tvn24
Łukacijewska: kobiety w kulturalny sposób umieją walczyć i zdobywać wyborców


Czytaj więcej…

"Ludzie świadomie oddali na mnie głos. Nie na Koalicję Europejską …

"Ludzie świadomie oddali na mnie głos. Nie na Koalicję Europejską, tylko na Elżbietę Łukacijewską". 30 maja 2019, 20:41. zobacz więcej wideo ». "Ludzie świadomie oddali na mnie głos. Nie na Koalicję Europejską, tylko na Elżbietę. Fullscreen. Share Menu.

Źródło: TVN24

Łukacijewska krytykuje Cimoszewicza: Jak się człowiek nie stara, to …

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska (PO) uważa, że głównym błędem Koalicji Europejskiej w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego było "za mało kontaktu z ludźmi na dole". – Było za mało kontaktu z ludźmi na dole.

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *