Liga angielska – 38. kolejka Premier League: Leicester City …

Liga angielska - 38. kolejka Premier League: Leicester City ...

12 maja odbyło się spotkanie 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Chelsea FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Leicester City

Chelsea Londyn

0

0

Zespół Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Jorginho z drużyny gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Leicester City (”Lisy”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Shinji Okazaki, a murawę opuścił Onyinye Ndidi. W 69. minucie Willian został zastąpiony przez Edena Hazarda.

W 76. minucie w zespole Leicester City doszło do zmiany. Danny Simpson wszedł za Marca Albrightona. W tej samej minucie trener Chelsea FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Rossa Barkleya. Na boisko wszedł Mateo Kovaczić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w jedenastce ”The Blues” za Gonzala Higuaina wszedł Olivier Giroud, a w zespole Leicester City James Maddison zmienił Harveya Barnesa.

Davide Zappacosta

76′

Marc Albrighton

Ross Barkley

76′

Hamza Choudhury

Luiz Frello Jorginho

30′

84′

James Maddison

Ruben Loftus-Cheek

66′

Onyinye Wilfred Ndidi

Rodriguez Pedro

Youri Tielemans

Gonzalo Higuain

84′

Jamie Vardy

. Willian

69′

REZERWOWI

Danny Ward

Kepa Arrizabalaga Revuelta

Wes Morgan

Andreas Christensen

76′

Danny Simpson

Emerson Palmieri dos Santos

84′

Harvey Lewis Barnes

Mateo Kovaczić

76′

Demarai Gray

Olivier Giroud

84′

Kelechi Promise Iheanacho

Eden Hazard

69′

66′

Shinji Okazaki

M. Guehi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Leicester City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.