Liga angielska – 38. kolejka Premier League: Leicester City …

Liga angielska - 38. kolejka Premier League: Leicester City ...

12 maja odbyło się starcie 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Chelsea FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Leicester City

Chelsea Londyn

0

0

Drużyna Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie kartkę dostał Jorginho z drużyny gości.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Leicester City (”Lisy”) doszło do zmiany. Shinji Okazaki wszedł za Onyinye Ndidiego. Chwilę później trener ”The Blues” postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Williana. Na boisko wszedł Eden Hazard, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Leicester City postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marca Albrightona wszedł Danny Simpson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Lisów” utrzymać remis. W tej samej minucie Ross Barkley został zastąpiony przez Mateo Kovaczicia. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Chelsea FC za Gonzala Higuaina wszedł Olivier Giroud, a w jedenastce Leicester City James Maddison zmienił Harveya Barnesa.

Davide Zappacosta

76′

Marc Albrighton

Ross Barkley

76′

Hamza Choudhury

Luiz Frello Jorginho

30′

84′

James Maddison

Ruben Loftus-Cheek

66′

Onyinye Wilfred Ndidi

Rodriguez Pedro

Youri Tielemans

Gonzalo Higuain

84′

Jamie Vardy

. Willian

69′

REZERWOWI

Danny Ward

Kepa Arrizabalaga Revuelta

Wes Morgan

Andreas Christensen

76′

Danny Simpson

Marc Guehi

84′

Harvey Lewis Barnes

Emerson Palmieri dos Santos

Demarai Gray

Mateo Kovaczić

76′

Kelechi Promise Iheanacho

Olivier Giroud

84′

66′

Shinji Okazaki

Eden Hazard

69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał ”Lisów” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.