LGBT+: Wybór, który zaważy na losie pokoleń

LGBT+: Wybór, który zaważy na losie pokoleń

Deklarację LGBT+ Trzaskowski podpisał w połowie lutego. Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Prezydent stolicy pytany w radiu Zet, czy nie żałuje podpisania karty LGBT, odparł, że nie. – Nie, nie żałuję, dlatego że ja mam dość czekania na to, czym będzie PiS szczuł w kolejnych miesiącach. Gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się jakiś inny pretekst – ocenił.

Dopytywany czy nie „wyszedł przed szereg” Trzaskowski odparł: „To było przemyślane i to bardzo dokładnie, dlatego że ja w kampanii mówiłem o tym, że jeżeli chcemy być ludźmi porządnymi, to powinniśmy stać przy wszystkich mniejszościach, które są w tej chwili spychane na margines”.

Pytany, czy konsultował tę decyzję z liderem PO Grzegorzem Schetyną, Trzaskowski podkreślił, że podpisanie karty było jego „autonomiczną decyzją”. „Ja rozmawiam przez cały czas z Grzegorzem Schetyną” – dodał. Dopytywany, czy Schetyna wiedział o podpisaniu karty, Trzaskowski potwierdził. – Co do jednej rzeczy się zgadzamy, a mianowicie takiej, że trzeba stać przy tych wszystkich, którzy są sekowani dzisiaj – dodał.

Prezydent Warszawy został zapytany również o piątkową wypowiedź wiceprezydenta Pawła Rabieja dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział Rabiej, podkreślając jednak, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”.

Trzaskowski odpowiedział wówczas na Twitterze, że „działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji”, a „wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią”. – Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem – dodał prezydent miasta.

Ja powiedziałem tylko tyle, że proszę pana prezydenta, żeby zajął się tymi sprawami, za które odpowiada w ratuszu – powiedział we wtorek Trzaskowski. Podkreślił, że w ratuszu jest „mnóstwo pracy”, a Rabiej odpowiada m.in. za kwestie polityki społecznej.

Na pytanie, czy Rabiej dostanie „szlaban” na wypowiedzi tego typu, Trzaskowski odparł: „Jesteśmy politykami, którzy muszą wyciągać wnioski z tego, co mówią, ale jesteśmy politykami niezależnymi, w związku z tym ja nie jestem od tego, żeby komukolwiek dawać szlabany”. Dopytywany, czy Rabiej będzie mógł się wypowiadać w sprawach światopoglądowych, prezydent Warszawy odparł, że „jeżeli prezentuje stanowisko Koalicji Europejskiej – to oczywiście tak”.

Dzisiaj nie możemy dać sobie wmówić, że rozmawiamy o czymś, o czym nie rozmawiamy, dzisiaj rozmawiamy o kwestiach walki z hejtem, o edukacji – mówił. – PiS próbuje z tego zrobić wielką wojnę światopoglądową, a ja się nie dam w to wkręcić, dlatego że tu nie chodzi o bitwę ani o rewolucję światopoglądową, tak jak chce PiS – dodał.

Podkreślił, że obecnie nie ma dyskusji na temat wprowadzenia adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne. – Koalicja Europejska nie ma tego w programie – dodał.

Dopytywany dlaczego Rabiej nie zajmuje się tym, czym miał się zająć, a więc reprywatyzacją, odpowiedział, że tymi kwestiami również się zajmuje. – Cisza jest dlatego, że szczujnia PiS-owska, zamiast się zajmować reprywatyzacją, szczuje w tej chwili na naszych współobywateli o innej orientacji – powiedział.


Czytaj więcej…

Trzaskowski: Schetyna wiedział, że zamierzam podpisać kartę LGBT

Podpisanie karty LGBT+ było moją autonomiczną decyzją – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Ja rozmawiam cały czas z Grzegorzem Schetyną i on o tym wiedział – dodał. Zapewniał też, że nie ma zamiaru wycofać karty, której zapisy w …

Źródło: TVP Info

Trzaskowski nie wycofa się z karty LGBT. "Szczujnia pisowska …

Gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się inny pretekst – podkreślił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pytany, czy nie żałuje, że podpisał taką deklarację. PiS próbuje z tego zrobić wielką wojnę światopoglądową, ja się nie dam w to wkręcić, bo nie o to …

Źródło: Dziennik.pl

Trzaskowski broni karty LGBT i atakuje rząd: Szczujnia pisowska …

To nie jest wojna kulturowa, tylko stanie przy mniejszościach wypychanych na margines przez PiS. PiS zajmuje się napuszczaniem Polaków na Polaków. — powiedział Rafał Trzaskowski na antenie Radia Zet. Prezydent Warszawy będzie bronił podpisanej …

Źródło: wPolityce.pl

LGBT+: Wybór, który zaważy na losie pokoleń

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT z dn. 13. 03. 2019). Ostatnie z zacytowanych słów prowadzą nas do sedna problemu. Jądrem dyskusji na temat tak zwanej antydyskryminacyjnej edukacji seksualnej jest koncepcja …

Źródło: Katolicka Agencia Informacyjna

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *