Legendy Manchesteru United rozbiły Bayern Monachium

» 26 maja 2019, 17:58 – Autor:

matheo

– Źródło: DevilPage.pl

Manchester United pokonał Bayern Monachium 5:0 (2:0) w charytatywnym meczu legend, który odbył się dokładnie w 20. rocznicę zwycięskiego finału Ligi Mistrzów.

» Manchester United pokonał Bayern Monachium 5:0 w charytatywnym meczu legend

W niedzielne popołudnie na Old Trafford odżyły wspomnienia z pamiętnego sezonu 1998/1999, w którym Manchester United sięgnął po bezprecedensową Potrójną Koronę. Na ławce trenerskiej zasiadł sir Alex Ferguson i Steve McClaren, w obronie nogi nie odstawiał Jaap Stam, a Paul Scholes i David Beckham zachwycali kibiców dokładnymi i dalekimi zagraniami.

Manchester United wynik spotkania otworzył już w 5. minucie, a do siatki trafił Ole Gunnar Solskjaer. Norweg, tak jak w 1999 roku, wystąpił w roli rezerwowego, ale już w pierwszej minucie zmienił Andy’ego Cole’a. Anglik nie mógł przebywać na boisku dłużej ze względu na stan zdrowia. Dwa lata temu przeszczepiono mu nerkę. Obecny menadżer Czerwonych Diabłów skorzystał z dobrego podania Jespera Blomqvista i wpakował piłkę do pustej bramki.

Czerwone Diabły prezentowały się dużo lepiej pod względem kondycyjnym od legend Bayernu. Być może było spowodowane to chęcią uniknięcia legendarnej „suszarki” sir Alexa Fergusona. Aktywnie gola poszukiwał Paul Scholes, który kiedy tylko znajdował się w okolicach pola karnego słyszał z trybun głośne „strzelaj!”. Anglik wpakował piłkę do siatki w 22. minucie, lecz sędzia chwilę wcześniej odgwizdał pozycję spaloną Gary’ego Neville’a.

W 30. minucie Manchester United podwyższył prowadzenie. Z lewej strony boiska na dziesiąty metr precyzyjną piłkę dorzucił Blomqvist, a tam efektownym strzałem z woleja popisał się Yorke. Przed przerwą szansę na trzeciego gola dla Czerwonych Diabłów miał Teddy Sheringham. Uderzenie Anglika efektownie obronił Hans-Jörg Butt.

W drugiej połowie piłkarze sir Alexa kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Świetne okazje na wpisanie się na listę strzelców mieli m.in. Gary Neville i Teddy Sheringham. Co nie udało się wspomnianej dwójce, zrobił Nicky Butt. Anglik trafił do siatki w 79. minucie, wykańczając dobre podanie od Louisa Sahy.

Francuz w niedzielę nie tylko asystował, ale sam też posłał piłkę do bramki. W 85. minucie Saha dostał dobre podanie od Jonathana Greeninga i nie pozostało mu nic innego, jak tylko wpakować futbolówkę do bramki z kilku metrów.

W 90. minucie kibice na Old Trafford dostali przysłowiową wisienkę na torcie – efektownym dryblingiem w polu karnym Bayernu popisał się David Beckham i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Czerwone Diabły godnie uczciły 20. rocznicę pamiętnego zwycięstwa nad Bayernem. W niedzielę najważniejszy nie był jednak rezultat, a zebranie środków dla potrzebujących. Wpływy z niedzielnego meczu zasilą konto Fundacji Manchesteru United.

Manchester United – Bayern Monachium 5:0 (2:0)
Bramki:
Ole Gunnar Solskjaer 5’, Dwight Yorke 30’, Nicky Butt 79’, Louis Saha 85’, David Beckham 90’

Manchester United: Schmeichel (Van der Gouw 35’ (Pilkington 74’)) – G. Neville, Stam (Brown 69’), Johnsen (May 80’), Irwin (Silvestre 57’) – Beckham, Butt, Scholes (Greening 59’), Blomqvist (Poborsky 46’) – Yorke (Saha 41’), Cole (Solskjaer 1’ (Sheringham 27’ (Berg 80’)))

Bayern Monachium: Butt – Witecek, Demichelis, Matthaus, Ottl, Ze Roberto, Effenberg, Sergio, Olić, Makaay, Elber

Rezerwa: Dreher, Babbel, Pfluger, Kuffour, Augenthaler, Van Buyten, Nerlinger, Sternkopf, Schupp, Fink, Lakies, Jancker, Toni

Aby móc komentować newsy musisz być zalogowany!

Jedrasik:

Wzmocnienia na przyszły sezon: ŚO – Jaap Stam, PP – David Beckham, ŚP – Paul Scholes

» 26 maja 2019, 20:04

#20

kondik4:

Jestem pewny, że Stam i Johnsen zagraliby lepiej niż Smalling i Jones, to przykre… aa no i każdy z nich ma lepszą wrzutkę niż Young XD

» 26 maja 2019, 20:02

#19

nexilus:

Jak to jest ze takie dziadki maja wiecej zaciecia na boisku nkz nasze baletnice. Blomqvist, Beckham, Stam i Rudy moglby spokojnie wejsc do 1 skladu 🙂

» 26 maja 2019, 20:01

#18

ZnamSie:

Gdyby połączyć wszystkich naszych skrzydłowych w jednego piłkarza, to może mieliby 1% umiejętności podań co emeryt Beckham w wieku 44 lat. To jest komedia. Długie podania jakości Rudego, nie widziałem takich od czasu kiedy Carrick zakończył karierę. Ci „emeryci” przegraliby z dzisiejszym United tylko ze względu na kondycję, ale piłkarskie umiejętności, to jest przepaść kilku poziomów. Nie mówiąc już o charakterze.

#17

razzor91:

Tak szczerze, to trochę to przykre, ale gdyby DB7 czy Rudy mieliby przygotowanie kondycyjne, to myślę, że spokojnie mieliby pierwszy skład w obecnym United. A mieć prawą stronę Davida i Gary’ego to byłoby marzenie

» 26 maja 2019, 19:58

#16

tara1982:

Obecni zawodnicy United powinni zapaść się pod ziemię patrząc z zazdrością, jak Nasze Legendy z pasją grają po tylu latach, Król David powrócił, a z nim „magia numeru 7” .Teatr Marzeń był dziś świadkiem powrotu DNA United, którego niestety w obecnym czasie nie ma , brakuje „czarodziejów z Old Traford” w zamian są pajace Instagrama i kolorowych fryzur biorący mega hajs.

Ole zrób porządek w szatni i pozbądź się ludzi nie godnych nosić koszulki United.

TuhajBej:

Błagam, wróćcie chociaż na jeden sezon do United.

» 26 maja 2019, 18:53

#12

Walnuts:

To jest Manchester. Pełne zaangażowanie nawet w meczu jubileuszowym.

Najlepszy moment to gol Beckhama. Radość z gry, jakiej nie zobaczysz obecnie w United. Nawet Sir Alex cieszył się jak za dawnych lat.

» 26 maja 2019, 18:49

#11

Remix81:

W przyszłym sezonie kilku zawodników legend można włączyć do pierwszej drużyny. Grają lepiej na emeryturze niż nasi najemnicy. Solskjaer mógłby przydać się w ataku zastępując Lukaku, który może pójdzie do Interu.

» 26 maja 2019, 18:36

#10

mikon70:

Ci sami zawodnicy wygraliby z obecnym zespołem pod koniec sezonu, gdzie grali jakby już czekali tylko na wakacje

» 26 maja 2019, 18:23

#9

Bylak:

Połowa z nich mogła by zastąpić naszych aktualnych kopaczy.

» 26 maja 2019, 18:22

#8

Zezak0076:

a Solskjaer ma tyle samo goli na OT strzelonych co Alexis w tym sezonie…

» 26 maja 2019, 18:11

#7

Zezak0076: Komentarz zedytowany przez usera dnia 26.05.2019 18:09

Mam nadzieje ze nasi „pilkarze” ogladali, zapisywali notatki i cos z tego wyniosa… na zywo mogli zobaczyc zaangazowanie, walke i serducho do gry… Scholes mial mine jak by gral u puchar jakis wiekszosc czasu…. a i to nawolywanie publicznosci SHOOOOOOT za kazdym razem jak mial pilke, nie wazne w ktorej strefie boiska…. ciarki…. Dzisiaj juz takich nie robia ahhhh

sisinho:

Od Rudego czy Beckhama to nasze pseudo gwiazdki powinny się uczyć jak podawać czy dryblować.

» 26 maja 2019, 18:03

#2

GrayMid:

Prawdziwe i tragiczne. Tragiczne, bo jak inaczej nazwać fakt, że młodzi zawodnicy, młodzi ludzie, nie potrafią się nawet w 1/10 tak ruszać po boisku jak seniorzy.

» 26 maja 2019, 19:09

#1

Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis

DevilPage.pl

nie ponosi żadnej odpowiedzialności, za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety, osoby będą banowane bez możliwości odwołania.

Manchester United pokonał Bayern Monachium 5:0 (2:0) w charytatywnym meczu legend, który odbył się dokładnie w 20. rocznicę zwycięskiego finału Ligi Mistrzów. Legendy Manchesteru United rozbiły Bayern Monachium. » Manchester United pokonał …

Źródło: DevilPage.pl