Legendarny Walter Hofer odchodzi ze sportu. Wiemy, kto teraz …

PO kolejny raz wygrała wybory... w Aresztach i Zakładach Karnych ...

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała po wiosennym posiedzeniu w Dubrowniku, że po najbliższym sezonie Austriaka zastąpi Włoch Sandro Pertile.

64-letni Hofer był dyrektorem Pucharu Świata w skokach od 1992 roku. Po zakończeniu sezonu 2018/19 w Planicy zapowiedział, że kolejny będzie ostatnim w jego karierze. Decyzję podjął – jak oświadczył – ze względu na wiek.

Poparł kandydaturę Kruczka

Pertile przez wiele lat był delegatem technicznym FIS, pracował przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata. W czasie, gdy we Włoskim Związku Narciarskim pełnił funkcję dyrektora sportowego, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na stanowisko trenera reprezentacji Italii, z którą polski szkoleniowiec zakończył współpracę po tegorocznym sezonie zimowym.

W Dubrowniku ustalono, że obok Hofera po sezonie 2019/20 w FIS nie będą już pracowali inni działacze, wśród nich m.in. Sepp Gratzer (kontroler sprzętu w Pucharze Świata), Horst Tielmann (koordynator konkursów Pucharu Kontynentalnego), Uli Forrer (koordynator FIS Cup) i Paul Ganzenhuber (przewodniczący podkomisji PŚ ds. planowania kalendarza).

Autor: twis

/

Źródło: PAP


Czytaj więcej…

PŚ w skokach: Sandro Pertile następcą legendarnego Waltera Hofera

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała po wiosennym posiedzeniu w Dubrowniku, że po sezonie 2019/20 Włoch Sandro Pertile zastąpi Austriak Waltera Hofera na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Kończy się pewna epoka w skokach. Ostatni sezon Waltera Hofera

Pertile przez wiele lat był delegatem technicznym FIS, pracował przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata. W czasie, gdy we Włoskim Związku Narciarskim pełnił funkcję dyrektora sportowego, poparł kandydaturę …

Źródło: TVN24

Kim jest Sandro Pertile? Odsłaniamy postać następcy Waltera Hofera!

Nawet jeśli jego nazwisko dotąd nie było znane szerokiej publiczności, nominacja Sandro Pertile na nowego dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich nie powinna być rozpatrywana w kategoriach sensacji. 49-letni Włoch to uznany w środowisku …

Źródło: Skijumping.pl (komunikaty prasowe)

PŚ w skokach. Pertile zastąpi Hofera. Małysz komentuje

Jeszcze tylko przez rok Walter Hofer będzie dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak informowaliśmy wczoraj, jego następcą zostanie Włoch Sandro Pertile. – Jest doświadczonym delegatem technicznym FIS i dobrym organizatorem – uważa …

Źródło: Interia

Legendarny Walter Hofer odchodzi ze sportu. Wiemy, kto teraz …

Ostatecznie wybór padł na Sandro Pertile, który do tej pory był delegatem technicznym FIS. Gdy pełnił funkcję dyrektora sportowego Włoskiego Związku Narciarskiego, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na wybór szkoleniowca tamtejszej reprezentacji.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Następca Hofera, kalendarze i wyższe nagrody dla kobiet – wieści z …

Jego następcą zostanie Sandro Pertile. Włoch od początku wskazywany był jako jeden z poważnych kandydatów. Bez sukcesów występował w konkursach skoków narciarskich i kombinacji norweskiej do 1986 roku. W latach 1997-2003 zajmował się …

Źródło: Skijumper.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *