Learning Coin sposobem na zrozumienie działania blockchain

Learning Coin sposobem na zrozumienie działania blockchain

Kryptowaluty i blockchain zyskują coraz więcej zwolenników. Rośnie zainteresowanie cyfrowymi inwestycjami, a co za tym idzie, rośnie również popularność transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut. Zrozumienie jednak łańcucha bloków nie jest proste i wdrożenie do systemu zajmuje trochę czasu.

Właśnie dlatego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) w porozumieniu z Bankiem Światowym zdecydował się na wyemitowanie Learning Coin. Jest to bezwartościowa wirtualna waluta, której zadaniem jest wyłącznie bezstratne wdrożenie zainteresowanych w mechanizm działania blockchain.

Coraz więcej instytucji finansowych rozważa różnorodne możliwości wykorzystania i zastosowania blockchain. Rośnie zainteresowanie kryptowalutami, podobnie jak rośnie liczba dokonywanych za ich pomocą transakcji. Kolejne instytucje decydują się na emitowanie własnych kryptowalut, coraz bardziej powszechne są również stablecoiny, których kurs opiera się na walutach fiducjarnych. Potencjał cyfrowych walut stale rośnie. Stąd też nie dziwi pomysł wdrożenia systemu, który można by określić „edukacyjnym”.

Bank Światowy wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym stworzyły własnych łańcuch bloków i testową walutę, które pozwalają na zrozumienie istoty, mechanizmu i zasad działania rynku kryptowalut. Learning Coin dostępny będzie wyłącznie w obrębie emitujących go instytucji i nie będzie mieć żadnej wartości w odniesieniu do walut fiducjarnych. Obracanie Learning Coin nie będzie więc generowało żadnego zysku.

W ramach programu edukacyjnego, pracownicy tych instytucji będą zobligowani do systematycznego realizowania przygotowanej ścieżki. Po osiągnięciu poszczególnych etapów nauki, będą zarabiali właśnie Learning Coin. Na przygotowanej platformie będą również nagrody, które będzie można „kupić” za zgromadzone coiny. Tak zaprojektowany system ma ma wdrożyć pracowników i stać swego rodzaju symulacją stosowania kryptowalut. Warto obserwować, jak ten program będzie się dalej rozwijał.


Czytaj więcej…

Learning Coin sposobem na zrozumienie działania blockchain

Kryptowaluty i blockchain zyskują coraz więcej zwolenników. Rośnie zainteresowanie cyfrowymi inwestycjami, a co za tym idzie, rośnie również popularność transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut. Zrozumienie jednak łańcucha bloków nie jest …

Źródło: Kryptowaluty.expert (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *