Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do …

Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do ...

Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu 2019?

„Latarnik Wyborczy” to proste narzędzie przygotowane Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczelni SWPS oraz UW, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: Na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu 2019? Sprawdźcie jak to działa.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWirtualna Polska jest wyłącznym partnerem internetowym "Latarnika Wyborczego" (iStock.com)

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja 2019 roku. Kandydaci nie mówią wiele o ich stanowiskach względem rozwoju wspólnoty europejskiej czy tym, jakie kwestie będą dla nich najważniejsze. Dla osób, które nie interesują się mocno tematem na co dzień, decyzja o tym na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu może nie być prosta. Z pomocą przychodzi „Latarnik Wyborczy”.

Latarnik Wyborczy – co to jest?

Latarnik Wyborczy” to prosty test, który przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczelniami SWPS oraz UW, który może pomóc nam w podjęciu decyzji na kogo głosować w wyborach. Narzędzie, na podstawie naszych odpowiedzi, może wytypować program której partii jest najbliższy naszym przekonaniom.

Materiały prasowe


Podziel się

Na kogo głosować? Zrób test Latarnik Wyborczy

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 14 lat zbiera dane dotyczące programu wyborczego poszczególnych partii. W tym celu przed każdymi wyborami przygotowywane są zestawy pytań, które dotyczą aktualnych tematów życia publicznego. Pytania zadawane są sztabom wyborczym i na podstawie odpowiedzi polityków tworzony jest test Latarnika Wyborczego.

„Latarnik Wyborczy” jest także częścią europejskiej sieci VoteMatch. Dzięki tej współpracy program również umożliwia porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych z innych państw będących członkami Unii Europejskiej.

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o sondażu WP

Jak zrobić test Latarnika Wyborczego?

Aby zrobić test Latarnika Wyborczego wystarczy wejść na tę stronę internetową. W trakcie testu, użytkownik będzie musiał ustosunkować się do 24 stwierdzeń dotyczących kwestii politycznych, społecznych i ekonomicznych.Przy każdym stwierdzeniu można również przeczytać krótkie wyjaśnienie danej kwestii, tak by użytkownik miał pełniejszy obraz tematu, na jaki ma wyrazić opinię.

WP.PL


Podziel się

Aplikacja następnie porównuje odpowiedzi użytkownika z tymi udzielonymi przez komitety partyjne i pokazuje procentową zgodność deklaracji partii z odpowiedziami użytkownika.

Warto wspomnieć w tym momencie, że Koalicja Europejska jako jedyny komitet ogólnopolski nie przesłał w tym roku swoich odpowiedzi do Latarnika Wyborczego.

Zastanawiacie się na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019? Latarnik Wyborczy pomoże w prosty sposób ustosunkować się do kluczowych kwestii dotyczących rozwoju Unii Europejskiej i porównać, do programu której partii najbliższe są nasze własne poglądy.

Polub WP Tech


Czytaj więcej…

Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do

Zastanawiacie się na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019? Latarnik Wyborczy pomoże w prosty sposób ustosunkować się do kluczowych kwestii dotyczących rozwoju Unii Europejskiej i porównać, do programu której partii …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *