Lany poniedziałek 2019: Największy śmigus-dyngus w Grabicach …

Lany poniedziałek 2019: Największy śmigus-dyngus w Grabicach ...

Niedaleko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach strażacy ochotnicy starli się w lany poniedziałek w bitwie wodnej. Wzięły niej udział dwie drużyny. Po jednej stronie stanęli strażacy, a po drugiej strażaczki. Jak podaje reporter TVN24 przygotowano dla nich 12 tysięcy litrów wody, co wystarczyło na 15-20 minut zabawy.

W pojedynku nie było wygranych i przegranych. Wydarzenie było przyjemnością nie tylko dla „zawodników”, ale też dla mieszkańców, którzy przyszli dopingować strażaczki i strażaków.

Poniedziałek to drugi dzień Świąt Wielkanocnych. W Kościele katolickim kontynuacja święta zmartwychwstania Chrystusa, a w ludowej tradycji wyczekiwany zwłaszcza przez dzieci śmigus-dyngus, lany poniedziałek.


Czytaj więcej…

Lany poniedziałek w Przelewicach. Strażaczki kontra strażacy

W gminie Przelewice, w województwie zachodniopomorskim, odbyła się w poniedziałek bitwa wodna członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Niedaleko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach strażacy ochotnicy starli się w lany poniedziałek w bitwie …

Źródło: TVN24

Lany poniedziałek 2019: Największy śmigus-dyngus w Grabicach …

W Grabicach (gmina Gubin) zawsze obchodzą Lany Poniedziałek. Wodna Wojna zapoczątkowana kilkanaście lat temu przez państwo Zajkowskich, to już tutejsza tradycja. Widać jednak, że wie o niej coraz więcej osób, które dołączają się do zabawy.

Źródło: Gazeta Lubuska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *