Kupił auto w USA, przypłynęło do Polski wraz z jadowitym pająkiem

Mechanicy z warsztatu samochodowego na warszawskim Zaciszu przerwali kontrolę mechaniczną auta sprowadzonego z USA, gdyż odkryli niespodziewanego pasażera. Po desce rozdzielczej spokojne spacerował sobie… wielki pająk.

 

Od razu było jasne, że to nie jest gatunek występujący w Polsce. Wezwany na miejsce Ekopatrol schwytał amerykańskiego gościa i przewiózł go do warszawskiego oddziału CITES. Tam potwierdzono, że pająk to skakun królewski. Jest on jadowity, ale jego jad nie jest groźny dla człowieka. 

 

Poluje, skacząc na swoją ofiarę

Skakunowate, skakuny, skaczele (Salticidae) – to kosmopolityczna rodzina pająków, które nie tkają sieci, tylko polują, skacząc na swoją ofiarę.

 

W Polsce stwierdzono występowanie 59 gatunków, m.in.: rozciągnik mchuś, skakun arlekinowy, strojniś nadobny, czy mrówczynka. Ich zachowanie i sposób polowania różni się od tego spotykanego u pozostałych hodowlanych gatunków pajęczaków, bardziej przypomina zachowanie kotów.

Skakun królewski (Phidippus regius) występuje na południowym wschodzie USA oraz na Karaibach. Najpospolitszy jest na Florydzie.


Czytaj więcej…

Jest jadowity, poluje jak kot. Przypłynął z USA, przestraszył …

Na miejsce wezwano ekopatrol. "Strażnicy schwytali amerykańskiego gościa i przewieźli do CITES (ośrodek dla egzotycznych zwierząt odłowionych przez policję, straż miejską i służby celne – red.). Tam potwierdzono, że jest to skakun królewski. To pająk …

Źródło: TVN Warszawa

Kupił auto w USA, przypłynęło do Polski wraz z jadowitym pająkiem

Mieszkaniec Warszawy sprowadził ze Stanów Zjednoczonych samochód. Po odebraniu auta, które przypłynęło statkiem do Polski, oddał nowy nabytek do warsztatu samochodowego, by przeprowadzić jego kontrolę techniczną. Mechanicy jednak odmówili …

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *