Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w …

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w ...

MILIONERZY PYTANIE: Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?

  • A Francis Ford Coppola
  • B Aleksander Ford
  • C Harrison Ford
  • D John Ford

Prawidłowa odpowiedź:
B Aleksander Ford

Wyjaśnienie: Aleksander Ford urodził się w Kijowie w rodzinie żydowskiej Dawida jako Mosze Lifszyc . Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1945–1947 był dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski. W latach 1948–1968 był wykładowcą w łódzkiej Szkole Filmowej – jego uczniami byli m.in. Andrzej Wajda i Roman Polański. W latach 1954–1956 był dziekanem Wydziału Reżyserii tej uczelni. Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1968 w wyniku antysemickiej nagonki, będącej następstwem wydarzeń marcowych, został pozbawiony prawa do pełnienia jakiejkolwiek funkcji w kinematografii. W 1969 wyemigrował z Polski: najpierw do Izraela, następnie do RFN, potem do Danii, na koniec do Stanów Zjednoczonych.


Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę – milion złotych. Zawodnik ma zawsze cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, a w drodze do zwycięstwa może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". Zagadnienia mają różnorodną tematykę i stopień trudności. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną.

Marta Linkiewicz będzie walczyć z Moniką Godlewską. Gala FAME MMA 3. Kto jeszcze wyjdzie do oktagonu? KARTA WALK. Gdzie transmisja?

Niedawno w Milionerach byliśmy świadkami historycznej chwili: po raz drugi w programie padła najwyższa wygrana – okrągły milion złotych. Pieniądze wygrała Maria Romanek – emerytowana nauczycielka języka polskiego. Szybko i sprawnie radziła sobie z pytaniami, które dzieliły ją od miliona. Okazała się także niezwykle ciepłą i miłą osobą – szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów programu.

ZOBACZ INNE

Więcej o tej historycznej chwili przeczytasz w materiale: Maria Romanek wygrała milion złotych w Milionerach! [MILIONERZY, KTO WYGRAŁ MILION]

Milionerzy TVN. Tak brzmiało historyczne pytanie za milion złotych!

Jesienny sezon programu Milionerzy TVN oglądało średnio 2,09 mln widzów. TVN w czasie jego emisji zajął drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Wpływy z reklam wyniosły 71,01 mln zł – podają wirtualne media.

Do niedawna jedyną osobą, której udało się wygrać milion w polskiej wersji programu był Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku. W 2018 roku dołączyła do niego Maria Romanek.

Milionerzy – Hubert Urbański

Wideo


Czytaj więcej…

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w …

Wyjaśnienie: Aleksander Ford urodził się w Kijowie w rodzinie żydowskiej Dawida jako Mosze Lifszyc . Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1945–1947 był dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski. W latach 1948–1968 był …

Źródło: Express Bydgoski

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *