Która z tych liter najbardziej przypomina łamaną otwartą …

Która z tych liter najbardziej przypomina łamaną otwartą ...

Zdarza się, że już pierwsze pytanie sprawia uczestnikom problem. Było tak i w tym przypadku – pan Adrian nie był do końca pewny, czym jest łamana otwarta.

A: A
B: O
C: T
D: M

Uczestnik niemal od razu odrzucił odpowiedź B – „O”. Zastanawiał się pomiędzy odpowiedziami A oraz D. Ostatecznie zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego pół na pół. Gdy został z literami „O” oraz „M” wiedział już, że należy zaznaczyć odpowiedź D. Był to poprawny wybór.

A czym jest łamana otwarta? To figura geometryczna, która jest utworzona z odcinków (będących jej bokami) w taki sposób, że żadne dwa następujące po sobie odcinki nie leżą na jednej prostej. Do tego koniec (wierzchołek, węzeł) pierwszego odcinka jest początkiem drugiego odcinka, a węzeł będący końcem drugiego – początkiem trzeciego i tak dalej. W prostszym ujęciu – to po prostu niedomknięta, łamana linia.

Zobacz więcej pytań z „Milionerów”:
Czytaj więcej…

Która z liter najbardziej przypomina łamaną otwartą? Pytanie za 500 …

A czym jest łamana otwarta? To figura geometryczna, która jest utworzona z odcinków (będących jej bokami) w taki sposób, że żadne dwa następujące po sobie odcinki nie leżą na jednej prostej. Do tego koniec (wierzchołek, węzeł) pierwszego odcinka jest …

Źródło: TVN24

Która z tych liter najbardziej przypomina łamaną otwartą

Która z tych liter najbardziej przypomina łamaną otwartą? Przed nami 275. odcinek Milionerów. Uczestnik teleturnieju – Adrian, jak każdy marzy o tym, aby w bardzo szybkim tempie się wzbogacić. Taką szansę daje oczywiście program. Jedyne co należy …

Źródło: Radio Eska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *