Która z tkanin to ażurowa plecionka z sześciokątnymi oczkami …

Która z tkanin to ażurowa plecionka z sześciokątnymi oczkami ...

W ostatnim odcinku „Milionerów” udział wzięli aktorzy promujący film „Całe szczęście”. W środę na pytania prowadzącego odpowiadali Marieta Żukowska i Rafał Rutkowski. Dziś z pytaniami zmierzyli się Joanna Liszowska i Tomasz Sapryk. W tych specjalnych odcinkach zawodnicy dobrani są w duety i walczą o jak najwyższą wygraną, która zostanie przekazana Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Która z tkanin to ażurowa plecionka z sześciokątnymi oczkami?

A. tiul

B. batyst

C. trykot

D. baja

Uczestnicy postanowili wykluczyć jako pierwsze odpowiedzi C i D. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest tiul – lekka, ażurowa tkanina wykonana z bawełny, jedwabiu czy poliestru. Charakteryzuje się oczkami, które przybierają kształt rombu lub plastra miodu. Dzięki temu otrzymuje dużą przejrzystość. Tiul często wykorzystywany jest w sukienkach baletnic oraz w welonach ślubnych.


Czytaj więcej…

Która z tkanin to ażurowa plecionka z sześciokątnymi oczkami …

Uczestnicy postanowili wykluczyć jako pierwsze odpowiedzi C i D. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest tiul – lekka, ażurowa tkanina wykonana z bawełny, jedwabiu czy poliestru. Charakteryzuje się oczkami, które przybierają kształt rombu lub plastra …

Źródło: Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *