Kto ma mandat europosła z naszego okręgu?

Kto ma mandat europosła z naszego okręgu?

– To nie jest to, o czym marzyłem, ale trend jest dobry. PiS ma z kim przegrać – tak wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego skomentował Radosław Sikorski.

Według sondażowych wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość (43,1 proc), przed Koalicją Europejską (38,4 proc.) i Wiosną Roberta Biedronia (6,7 proc.).

– Jestem rozczarowany, bo liczyłem, że będzie to przekonujące zwycięstwo. PiS nie ma nic do zaoferowania w sprawach europejskich. PiS zrujnował pozycję Polski na arenie europejskiej. Myślałem, że to będzie sprawiedliwie, czyli krytycznie, ocenione – powiedział podczas wieczoru wyborczego Radosław Sikorski.

– W odróżnieniu od Węgier mamy koalicję, z którą PiS może przegrać, a to już daje nadzieje na jesień – dodał były minister spraw zagranicznych, który teraz, najprawdopodobniej obejmie mandat europosła.

Wielu komentatorów wskazuje, że po przegranej Koalicji Europejskiej poważny test czeka liderów poszczególnych formacji, którzy będą musieli odpowiedzieć na pytanie, co dalej.

– Gdybyśmy wygrali przekonująco, to liderom byłoby łatwiej. Formuła koalicji zdała egzamin, a koalicja nie skleciła się sama. Liderzy musieli podjąć bardzo trudne dla nich decyzje rezygnacji z samodzielnej kontroli nad listami wyborczymi na rzecz większego dobra. Dzięki temu mamy dziś sytuację, w której PiS ma z kim przegrać – dodał Sikorski.

Tymczasem według wstępnych wyliczeń wynika, że Koalicja Europejska w Parlamencie Europejskim obejmie 22 mandaty. W poprzednich wyborach sumaryczny wynik wszystkich partii, które dziś tworzą KE, wyniósł natomiast 28 mandatów.

– To nie jest to, o czym marzyłem, ale trend jest dobry. PiS ma z kim przegrać – dodał Sikorski.

– Jako były minister spraw zagranicznych cieszę się, że mamy podwojoną frekwencję. To pokazuje, że Polacy sprawy europejskie wzięli sobie do serca, że zrozumieli, jak ważne sprawy podejmuje się w PE. Może następnym etapem będzie zrozumienie tego, że lepiej być w grupach politycznych, które podejmują decyzje, a nie w marginalnych partyjkach – powiedział były szef MSZ.

Łukasz Szpyrka


Czytaj więcej…

Radosław Sikorski: PiS ma z kim przegrać

… zwycięstwo. PiS nie ma nic do zaoferowania w sprawach europejskich. PiS zrujnował pozycję Polski na arenie europejskiej. Myślałem, że to będzie sprawiedliwie, czyli krytycznie, ocenione – powiedział podczas wieczoru wyborczego Radosław Sikorski.

Źródło: Interia

Radosław Sikorski wygrywa w wyborach po agresywnej kampanii w …

Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej zapewnił sobie mandat do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego. Od początku był jednak faworytem i najsilniejszym nazwiskiem w regionie, a do tego dołożył mnóstwo spotkań …

Źródło: Onet.pl

Radosław Sikorski: Nie kryję rozczarowania

Chociaż Radosław Sikorski, jak wskazują wstępne wyniki, zapewnił sobie mandat europarlamentarzysty nie był zbyt usatysfakcjonowany wstępnymi wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Nie kryję rozczarowania – mówi, dodając że liczył na …

Źródło: WNP.PL

Radosław Sikorski: Liczyłem na więcej, ale poczekajmy na …

Oto, co powiedział nam Radosław Sikorski, kandydat Koalicji Europejskiej: "Liczyłem na więcej ale poczekajmy na ostateczne wyniki – powiedział Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu, lider listy Koalicji Europejskiej. – Jestem zaskoczony, bo PiS ponosił …

Źródło: Express Bydgoski

Kosma Złotowski: Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w …

Z prognozy podziału mandatów wynika, że europosłami z naszego regionu będą Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości i Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej. – Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla …

Źródło: Radio PiK

Kto ma mandat europosła z naszego okręgu?

Według sondażu IPSOS, w Europarlamencie zasiądzie Radosław Sikorski, którego wynik wyborczy ocenia się na 122 tys. głosów. Bez mandatu mają być m.in. Janusz Zemke z Koalicji Europejskiej i Zbigniew Girzyński z PiS. Prawdopodbnie mandat otrzyma …

Źródło: ddwloclawek.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *