W walce wieczoru gali KSW 48 w Lublinie poznaliśmy nazwisko tymczasowego mistrza wagi piórkowej, którym został Salahdine Parnasse (13-0-1). Francuz ubił Romana Szymańskiego (11-4) w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie zawodnicy zaczęli się badań. Obaj z szacunkiem podeszli do umiejętności rywala. Szymański był aktywny w niskich kopnięciach, a Parnasse częściej trafiał w stójce i dobrze zareagował na próbę obalenia ze strony Polaka, którą skontrował i sam zaliczył owo obalenie.

Druga runda zaczęła się od natychmiastowego obalenia przez Szymańskiego, które szybko Francuz skontrował, próbując założyć dźwignię Polakowi. Podczas próby ucieczki Szymańskiego z tej pozycji, Parnasse skontrował kolanem, a potem miał Polaka na macie klatki, gdzie zafundował mu serię łokci.

W pozycji dominującej Francuz pracował jeszcze kilkadziesiąt sekund, aż sędzia pojedynku musiał go przerwać, widząc bezradnego Polaka.

Salahdine Parnasse tym samym został tymczasowym mistrzem wagi piórkowej KSW i teraz najprawdopodobniej czeka go walka z pełnoprawnym mistrzem Mateuszem Gamrotem.

KOMPLET WYNIKÓW GALI KSW 48 W LUBLINIE