Ksiądz, który sprzedał działkę premierowi, awansował na generała

Ksiądz, który sprzedał działkę premierowi, awansował na generała

Ks. płk Sławomir Żarski, który sprzedał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i jego żonie w 2002 r. 15-hektarową działkę należącą do Kościoła, w 2018 r. awansował na generała – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza” napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 r. kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł. Czytamy, że władze Wrocławia zaplanowały bowiem na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że „dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena”. KPRM zapowiedziała proces wobec gazety, ale nie w trybie wyborczym. Autor artykułu nie boi się i zapewnia, że gazeta ma na wszystko dokumenty. 

Jak informował dziennik, Morawiecki kupił działkę od cywilno-wojskowej parafii św. Elżbiety we Wrocławiu, której proboszczem był ks. płk Sławomir Żarski. W sierpniu 2018 r. ksiądz otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację generalską. Na ten fakt zwrócił w mediach społecznościowych uwagę gen. Jarosław Stróżyk, były attache wojskowy przy ambasadzie RP w USA i były zastępca szefa Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO.


Czytaj więcej…

Ksiądz, który sprzedał działkę premierowi, awansował na generała

Elżbiety we Wrocławiu, której proboszczem był ks. płk Sławomir Żarski. W sierpniu 2018 r. ksiądz otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację generalską. Na ten fakt zwrócił w mediach społecznościowych uwagę gen. Jarosław Stróżyk, były attache …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *