Ks. prof. Bujak: praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko relacja do …

Ks. prof. Bujak: praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko relacja do ...

Ks. prof. Bujak mówił w kazaniu o wizjach s. Faustyny, o powstawaniu obrazu „Jezu ufam Tobie”, przypominał słowa bł. Michała Sopoćki, który był w tym kościele i spostrzegł w ścianie ołtarzowej okno z uszkodzonym witrażem, przedstawiającym konanie Pana Jezusa na krzyżu i który powiedział: „ Przyglądałem się z radością i zdumieniem, albowiem siostra Faustyna mówiła mi o takim kościółku i witrażu, przy którym będzie siedziba pierwszego domu nowego zgromadzenia.”

Ks. profesor podkreślał, że osoba miła Bogu staje się mężna, tak jak nieśmiała s. Faustyna stawała się odważna. Zawierzając Jezusowi nie lękała się. – Ale praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko Koronka, modlitwa czy relacja do Boga, to relacja do drugiego człowieka – zaznaczył kapłan zwracając uwagę, że Kościół uczy nas, że mamy uczynki miłosierdzia co do duszy i do ciała.

Duszpasterz przypomniał nauki ks. Sopoćki, który zaleca m.in. cierpliwe znoszenie krzywd i przebaczenie. – Ten kto dostaje przebaczenie od Boga jest zaproszony aby nie szukać zemsty. Trzeba przebaczać na wzór Chrystusa, który nam przebacza. S. Faustyna często modliła się o to, by Chrystus ją uczynił miłosierną aby umiała dostrzec piękno w drugim człowieku – mówił kapłan wspominając także Jana Pawła II, który przebaczył swojemu niedoszłemu zabójcy.

Do sanktuarium Miłosierdzia Bożego przybyły osoby indywidualne oraz grupy wspólnotowe już w przeddzień uroczystości. W dniu święta dotarła m.in.: czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów ze Szczecina z ks. Kamilem Spolankiewiczem z parafii pw. św. Krzyża, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy także ze Szczecina oraz grupa pielgrzymów z Dębna Lubuskiego. Przybyło również wielu wiernych z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Po Eucharystii przygotowano ciepłe dania i desery. O godz. 15.30 odprawiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego, a od godz. 16. modlitwę uwielbienia poprowadził zespół „Nowonarodzeni” z Gorzowa Wielkopolskiego.

-To miasto zostało w szczególny sposób wyróżnione przez Boga, gdyż w jego nowożytne dzieje wpisał On dwie wielkie postacie: św. Siostrę Faustynę Kowalską i bł. Ks. Michała Sopoćkę. … s. Faustyna otrzymała od Boga liczne prorocze wizje, które m.in dotyczyły “niedużego kościółka” i nowego zgromadzenia, jakie przy tym kościele miało rozpocząć swoją działalność. Swoje widzenia s. Faustyna spisała w “Dzienniczku” i opowiedziała o nich swemu spowiednikowi ks. Michałowi Sopoćce – czytamy na stronie sanktuarium.

Kościół w Myśliborzu wybudowany został w 1905 r. Abp Marian Przykucki wyniósł tę świątynię 1. sierpnia 1993 r. do godności sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tuż za bramą na dziedzińcu znajdują się duże, ustawione na kamieniach figury, Jezusa w białej szacie i przed Nim stojącej s. Faustyny. Kościół i klasztor w Myśliborzu zostały wymienione w proroczej wizji św. s. Faustyny i opisane w jej “Dzienniczku”.

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”.


Wersja do druku


Czytaj więcej…

Miłosierdzie źródłem pojednania”. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Centralne uroczystości odbędą się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. O godzinie 10.00 mszę świętą, transmitowaną przez TVP1, odprawi przy ołtarzu …

Źródło: TVP Info

"Czuję płomień miłosierdzia"

Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przyjeżdżają osoby z odległych zakątków świata. W samym ubiegłym roku siostry naliczyły niemal 40 krajów, z których przybyli pielgrzymi, chcący zobaczyć miejsce pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego s.

Źródło: Gość Płocki

Ks. prof. Bujak: praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko relacja do …

Janusz Bujak z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, podczas Mszy św. w parafii pw. św. Krzyża w Myśliborzu, w której znajduje się sanktuarium Bożego Miłosierdzia archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Obchody święta Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się …

Źródło: Katolicka Agencia Informacyjna

Święto Miłosierdzia Bożego. Tysiące pielgrzymów w deszczu …

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji tysiące pielgrzymów z całej Polski odwiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w …

Źródło: Kraków NaszeMiasto.pl

Niedziela Miłosierdzia Bożego – iskra z Polski zapaliła cały świat

… łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego, tutaj jest grób św. s. Faustyny i tutaj jest to miejsce, które wybrał Bóg na miejsce kultu swojego miłosierdzia – powiedziała s. Elżbieta Siepak, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Abp Jędraszewski: zło tryumfuje, gdy ludzie uznają, że nie ma Boga

O tym, że należy zachować sprawiedliwość w ocenie samego Kościoła i nie przenosić win i grzechów nielicznych osób duchownych na wszystkich kapłanów mówił w niedzielę abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w święto Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Hierarcha mówił również o tryumfie zła w Kościele w ostatnich latach i jego … Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i poświęcił sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Do sanktuarium przybywa corocznie 1,5 – 2 milionów …

Źródło: PCh24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *