Ks. Franciszek Cybula z filmu Sekielskich: spowiednik Wałęsy, szara …

Ks. Franciszek Cybula z filmu Sekielskich: spowiednik Wałęsy, szara ...

Kapelan Lecha Wałęsy przyznał się do pedofilii. Były prezydent: "To się nie mieści w głowie"

Lech Wałęsa zaprzeczył w niedzielę, aby wiedział, że jego kapelan ks. Franciszek Cybula miał skłonności pedofilskie. Dzień wcześniej w zaprezentowanym filmie „Tylko nie mów nikomu” duchowny przyznał się, że molestował 12-letniego chłopca.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieByły prezydent Lech Wałęsa. (Forum)

W sobotę w serwisie internetowym YouTube pojawił się cały film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Dokument opowiada o pedofilii w polskim Kościele.

W filmie pojawia się wątek, w którym molestowany kiedyś chłopiec staje dziś przed kamerą jako dorosły mężczyzna i opowiada, że ks. Franciszek Cybula zmuszał go m.in. do seksu oralnego.

W czasach „Solidarności” duchowny był spowiednikiem Lecha Wałęsy, a po wygraniu przez lidera związku zawodowego wyborów prezydenckich, ksiądz rozpoczął posługę w Belwederze. Przez lata ze sobą współpracowali. Cybula zmarł 21 lutego 2019 roku, ale przed śmiercią rozmowę przeprowadził z nim autor „Tylko nie mów nikomu” Tomasz Sekielski.

– Mojemu pokoleniu nie mieści się w głowie, żeby ksiądz posunął się tak daleko – skomentował w niedzielę w rozmowie z dziennikarzami były prezydent Lech Wałęsa.

WIDEO: Oświadczenie abp Wojciecha Polaka

Przyznał, że jest ogromnie zaskoczony i nie wie, co ma powiedzieć. – Gdybym miał jakiekolwiek podejrzenia, to bym to wyjaśniał – stwierdził Wałęsa.

– Nie jestem w stanie oglądać tego filmu. Pochodzę ze wsi, moje pokolenie miało proste, religijne wychowanie i w związku z tym ksiądz to jest święta rzecz – powiedział Wałęsa.

Były prezydent krótko wyjaśnił także, dlaczego akurat Cybula był jego kapelanem. Przyznał, że duchowny spowiadał go przed zawarciem związku małżeńskiego i wytłumaczył mu wiele ważnych rzeczy. – Dlatego on mi się spodobał, odszukałem go i wziąłem na kapelana – zdradził Wałęsa.

– Mnie to się nie mieści w głowie, ale okazuje się, że to jest prawda. Jestem zaskoczony, nie podoba mi się to wszystko – podsumował.

Cały film „Tylko nie mów nikomu” można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Ks. Franciszek Cybula z filmu Sekielskich: spowiednik Wałęsy, szara …

On mojego. I uklęknął jeszcze przede mną i wziął mojego penisa do swojej… gęby – to słowa jednej z ofiar ks. Franciszka Cybuli. Dziś dorosły mężczyzna, który zgodził się opowiedzieć o tym w filmie Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, miał …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ksiądz Franciszek Cybula: Prezydencki kapelan ze skazą

W ten sposób komentuje ustalenia z filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, że zmarły w lutym były kapelan prezydenta ks. Franciszek Cybula molestował nastoletniego chłopca. Oskarżenia dotyczą księdza, który w pewnym momencie zaliczał …

Źródło: Rzeczpospolita

Kapelan Wałęsy w "Tylko nie mów nikomu" przyznał się do …

Ks. Franciszek Cybula, kapelan Lecha Wałęsy, w filmie "Tylko nie mów nikomu" przyznał się do molestowania 12-latka. Były prezydent w wypowiedzi dla dziennikarzy stwierdził, że nie jest w stanie oglądać filmu braci Sekielskich i zaprzeczył, jakoby wiedział …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Lech Wałęsa o filmie Sekielskich: mnie to się nie mieści w głowie …

W filmie "Nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich były kapelan Lecha Wałęsy, ks. Franciszek Cybula przyznał się do molestowania 12-latka. – Ja, katolik bym wiedział i na coś takiego pozwolił? Nie ma mowy. Dla mnie to jest zaskoczeniem.

Źródło: TVN24

Kapelan Lecha Wałęsy przyznał się do pedofilii. Były prezydent: "To …

W czasach "Solidarności" duchowny był spowiednikiem Lecha Wałęsy, a po wygraniu przez lidera związku zawodowego wyborów prezydenckich, ksiądz rozpoczął posługę w Belwederze. Przez lata ze sobą współpracowali. Cybula zmarł 21 lutego 2019 roku …

Źródło: Wirtualna Polska

Lech Wałęsa o pedofilii w kościele i księdzu Cybuli: "Kościół musi …

Ksiądz Franciszek Cybula, który był kapelanem prezydenta RP Lecha Wałesy przyznał się w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” do molestowania dwunastoletniego chłopca. Pan o tym wiedział? – pytali dziennikarze byłego prezydenta.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Wałęsa skomentował sprawę ks. Cybuli. „Jestem bardzo …

Po latach postanowił spotkać się księdzem Franciszkiem Cybulą. W rozmowie z nim duchowny przyznał się do tego co robił zaznaczając, że „to nigdy nie przekroczyło żadnej miary i nie doszło do wytrysku, a dziecko samo chciało, by ksiądz go troszkę …

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *