Krzysztof Piątek nie dostanie pomocy od Milanu w walce o tytuł króla …

Krzysztof Piątek nie dostanie pomocy od Milanu w walce o tytuł króla ...

– Nie było żadnego konfliktu, Franck zdecydował, że uderzy piłkę. To on z Krzysztofem są wyznaczeni do strzelania karnych, nie było tutaj żadnej kontrowersji. Wszystko było ustalone – powiedział po meczu Gennaro Gattuso. – Ta piłka ważyła ponad 120 kg. Trzeba mieć mocną psychikę, by podejść do takiej piłki, zwłaszcza na San Siro. Kessie to bardzo ważny piłkarz, jest dla nas kluczowy – dodał trener Milanu. Iworyjczyk w swojej karierze uderzał jedenastki dziesięć razy, spudłował tylko w poprzednim sezonie w wygranym meczu z Chievo Weroną.

Milan nie będzie pomagał Piątkowi zostać królem strzelców za wszelką cenę. – Gattuso jest praktycznym człowiekiem. Nigdy nie pozwoli na to, by walka o tytuł najlepszego strzelca była ważniejsza od awansu do Ligi Mistrzów, którego kwestia może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce – tłumaczy Jacopo Piotto.

– Kessie będzie wykonywał jedenastki, jeśli tylko będzie na boisku. Piątek może być przed Ricardo Rodriguezem w hierarchii ze względu na to, jak strzelał karne w Genoi. Gattuso nie zmieni jednak Kessiego, dopóki nie spudłuje choć jednej jedenastki – dodaje Piotto. Mirko Calemme z AS-a potwierdza, że pomoc Piątkowi nie jest priorytetem Milanu, bo przyszłość klubu zależy od awansu do Ligi Mistrzów.

Obecnie Piątek ma 21 goli w Serie A, o jednego mniej od Fabio Quagliarelli z Sampdorii. Za ich plecami są Duvan Zapata (20 goli, Atalanta), Cristiano Ronaldo (19 goli, Juventus) i Arkadiusz Milik (16 goli, Napoli). Gdyby jednak liczyć bramki bez rzutów karnych, to Piątek i Zapata mieliby po 19 trafień, Milik 16, Quagliarella 15, a Ronaldo 14.

– Zapata jest poważnym kandydatem do zwycięstwa, myślę, że Atalanta będzie miała mocny finisz sezonu. Quagliarella nie strzelił gola już od trzech meczów, ale nadal może obronić swoje miejsce – mówi Piotto. W teoretycznie gorszej sytuacji znajduje się Cristiano Ronaldo, który jest oszczędzany na mecze Ligi Mistrzów. – Jeśli Juventus pokona Ajax, nie zagra w wielu spotkaniach. Oczywiście, może w nich strzelić kilka goli, ale jeśli Juventus będzie miał szanse na triumf w Lidze Mistrzów, to może nie będzie grał w ogóle – uważa Piotto.

Jego zdaniem szanse ma jeszcze Milik. – Na miejscu tej czwórki martwiłbym się o niego. Nie traci zbyt wiele, a Napoli może odpaść w tym tygodniu z Ligi Europy. Gdy Napoli gra bez presji, potrafi strzelać wiele goli. Ale moim faworytem jest Zapata – mówi Piotto. Calemme się z nim nie zgadza. – Myślę, że Piątek zostanie królem strzelców. Nie potrzebuje do tego rzutów karnych.


Czytaj więcej…

Krzysztof Piątek nie dostanie pomocy od Milanu w walce o tytuł króla …

Krzysztof Piątek nie strzela rzutów karnych w Milanie, choć walczy o tytuł króla strzelców Serie A. – Gattuso nigdy nie pozwoli na to, by walka o tytuł Capocannoniere była ważniejsza od awansu do Ligi Mistrzów – tłumaczy w rozmowie ze Sport.pl Jacopo Piotto …

Źródło: Sport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *